מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

מה זה הפטר חלוט לאלתר

מה זה הפטר חלוט לאלתר

במסגרת הליכי פשיטת רגל ישנה אפשרות להגיע למצב של הפטר חלוט לאלתר. מה זה הפטר חלוט לאלתר? הפטר חלוט לאלתר חל באופן מיידי לאחר ההכרזה על פשיטת הרגל (לא מדובר על כספים מוגנים בפשיטת רגל או על מחיקת חובות ללא פשיטת רגל שהינם מושגים שונים), למרות שהחייב לא שילם עדיין אפילו חלק מהחובות.

הפטר לאלתר הוא לא הפטר שאפשר לקבל בקלות ובמיוחד ללא ייעוץ וליווי משפטי של עורך דין חדלות פירעון שמומחה בתחום. את ההפטר הזה מקבל רק מי שלא יכול לעבוד, לא בשעת ההכרזה על פשיטת רגל וגם לא בעתיד הנראה לעין וכן אין לו נכסים שאפשר לממש אותם ולהיפרע מהם. במקרים אלו יש סיכוי שבית המשפט יאשר הפטר לאלתר עם אותם תנאים של כל הפטר אחר, כלומר הפסקת הפעילות בתיק. אז כאמור, הפטר חלוט לאלתר הוא הפטר שחל באופן מיידי עם ההכרזה על פשיטת הרגל.

מה זה הפטר חלוט לאלתר

פירוט התנאים לקבלת הפטר לאלתר:

  • אם אין לחייב נכס כלשהו שניתן לממש ולהיפרע ממנו.
  • הוא לא יכול לעבוד כרגע בשום הכנסה המסוגלת לפרנס אותו ואת משפחתו וגם לשלם את חובותיו.
  • בעתיד הנראה לעין הוא לא יוכל לעבוד ולפרנס את משפחתו.
  • אם הליכי פשיטת רגל הסטנדרטיים הקבועים בחוק לא יביאו שום תועלת לנושים.

התנאים של הפטר לאלתר זהים לחלוטין לתנאים של כל הפטר חלוט אחר שמקבל כל מי שסיים את הליכי פשיטת הרגל כחוק. ההבדל בין הפטר זה לכל הפטר חלוט אחר הוא אך ורק בעיתוי. כלומר שהוא מתקבל באופן מיידי. אבל אין בו בכדי לגרוע או להיטיב עם החייב. בהתאם לכך, הסייגים שנקבעו לגבי הפטר רגיל חלים גם בהפטר לאלתר.

במסגרת הפטר חלוט לאלתר, אם לחייב יש חובות של מזונות או קנסות לרשויות ממשלתיות או כל חוב אחר שהפטר אינו יכול לחול עליו , גם כאן לא יחול ההפטר על החייב. רק נציין דרך אגב, שגם לגבי חוב מזונות ישנם חריגים, כלומר במקרים חריגים של מחלה וכדו’ יוכל החייב לקבל הפטר גם מחובות מזונות.

אולם במקרה הרגיל הוא לא יקבל הפטר מחובות של מזונות למרות שמדובר בהפטר שניתן על בסיס חוסר יכולת השתכרות. במקרה של הפטר לאלתר לא תחול על החייב חובת תשלומים. הפטר לאלתר הוא לא הפטר מומלץ לכל אחד, גם אם מבחינת החוק הוא עומד בקריטריונים. בכדי לדעת אם מומלץ לכם לבקש הפטר לאלתר נשמח לייעץ לכם.

מה זה הפטר חלוט לאלתר
רוצים לדעת מה זה הפטר חלוט לאלתר?

מהו הפטר לאלתר

לסיכום, חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי (מה שהיה נקרא בעבר ‘פשיטת רגל’), היא הגדרה משפטית שמצד אחד נותנת הגנה מפני הנושים כאשר אדם אינו יכול לעמוד בהתחייבויותיו ומצד שני מטילה אחריות על החייב לשלם לפחות חלק מההתחייבויות תוך קביעת מגבלות כלכליות מסוימות החלות על מי שמוכרז כחדל פירעון. הליכי חדלות פירעון מסתיימים כאשר החייב מקבל פטור מלא גם מחובת התשלומים החודשית שנקבעה לו על ידי בית המשפט.

ובמקרים מסוימים של חוסר יכולת לעבוד, היעדר נכסים והיעדר תועלת בהימשכות ההליך יאשר בית המשפר הפטר לאלתר, מיד עם ההכרזה על פשיטת הרגל. בכדי לפעול בזירה הזאת של חדלות פירעון, חובה להכיר את הוראות החוק על סעיפיו ומומלץ להיות מיוצג על ידי עורך דין מומחה לתחום.

את המושג הפטר לאלתר צריך לשקול עוד לפני ההכרזה על חדלות פירעון, אם קיימים התנאים הבסיסיים לכך. ולכן, אם נקלעתם למצב כלכלי ואתם חושבים ללכת לכיוון של חדלות פירעון ושיקום כלכלי לעצמאי אתם צריכים להכיר את המושג ולבדוק את זכאותכם, אנו במשרד עו”ד גאון נוכל לייעץ לכם ולעזור לכם לבדוק את העניין.

כמו כן, גם אם אתם מהצד של הנושים, חשוב שתכירו את המושג הזה של הפטר לאלתר, בכדי שתדעו מה מצפה לכם, אם נראה לכם שהחייב עונה להגדרות הנ”ל. במקרה כזה אתם עלולים להיפגע מההכרזה על חדלות פירעון, יותר מכל חדל פירעון אחר. אנו מזמינים אתכם להתייעץ אתנו על מה זה הפטר חלוט לאלתר ועל חדלות פירעון בכלל, כמו גם על איך קונים דירה מכונס נכסים וכדו’. אנו זמינים כרגע בשבילכם. התקשרו עכשיו.

מהו הפטר לאלתר
התקשרו אלינו ונסביר לכם מהו הפטר לאלתר
עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך
Call Now Button