מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

שיקום כלכלי לעצמאי

שיקום כלכלי לעצמאי

רבים הם האנשים שבעקבות הקורונה והמצב הכלכלי שנוצר בעקבותיו מצאו את עצמם נפגעים כלכלית. חלקם אף הגיעו למצב של חדלות פירעון וצורך דחוף לשיקום כלכלי לעצמאי. והצפי לגבי העתיד לא מבשר טובות, עצמאיים רבים נמצאים לפני סגירת העסק, מה שאומר פיטורים נרחבים של עובדים שתחת חסותם ובאופן ישיר זה אומר תוספת של אלפי מובטלים למשק הישראלי.

וכשיש מיתון כלכלי שכזה, מי שמושפע מכך במיוחד הם בעלי העסקים, שחייבים כספים לבנקים או לנותני אשראי חיצוניים. כספים שהם לוו בהתבסס על תשלומים עתידיים של לקוחות וכעת אין להם מניין לגייס את הכסף לתשלום החובות. אך עם כל התחזית האופטימית, יש דרכים להתמודד עם הבעיות. ולצורך כך מומלץ להתייעץ עם עורך דין חדלות פירעון שמומחה בתחום.

שיקום כלכלי לעצמאי

הדרך להתמודד עם חובות לבנקים ולספקים יכולה להתחיל, אם תופסים את הבעיה בזמן, עם הסדר נוח לכל הצדדים ובמקרים מסוימים באמצעות מחיקת חובות ללא פשיטת רגל. להגיע להסדר שכזה דורש משא ומתן ובכדי למצות את התועלות באופן מקסימלי עדיף לגשת לכך רק באמצעות עורך דין המנוסה במקצוע זה. היה ובעל העסק לא זיהה בזמן את בעיית התזרים, הוא עלול להגיע למצב של הוצאה לפועל ואף יותר גרוע מכך, מצב של חדלות פירעון.

חדלות פירעון או יותר נכון הכרזה על חדלות פירעון היא אופציה שיותר ויותר ישראלים משתמשים בה בכדי לצאת מסבך החובות שהם נקלעו אליו. על פי נתוני הגורמים המקצועיים מספר המועמדים להליכי חדלות פירעון הוא קרוב ל- 25 אלף איש ולפי דעתם בשנים הקרובות המגמה תהיה בעלייה.

שיקום כלכלי לעצמאי
אצלנו תקבלו שיקום כלכלי לעצמאי מכל הלב

שיקום כלכלי עצמאי

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי עצמאי הוא כשמו, מותיר לחייב אפשרות לשקם את עצמו כלכלית, גם ובמיוחד במצב הכלכלי הקשה אליו הוא נקלע. ובהתאם לכך, במסגרת השיקום הכלכלי נקבעו בחוק כספים מוגנים בפשיטת רגל – הוא זכאי להשאיר לעצמו הכנסות שהם בשבילו מקור פרנסה ולא יהיה חייב לנתב את כל הכנסותיו לצורך תשלום חובות. השיקום הכלכלי צריך להיות מתאים ליכולת ההחזר של החייב יחד עם התחשבות בגודל המשפחה שעליו לפרנס.

אך יחד עם זאת החוק של חדלות פירעון ושיקום כלכלי עצמאי לא עושה לחייב הנחות. החוק מטיל עליו הגבלות רבות שעיקרם לדאוג לכך שהוא יהיה מודע ואחראי לחובותיו ולהתחייבויותיו. ההגבלות המוטלות עליו הן הגבלות הקשורות לחשבון הבנק שלו ועוד. לעיתים נרשם על שמו צו עיכוב יציאה מהארץ, אם יש חשש של בריחה מהארץ.

שיקום כלכלי עצמאי
שיקום כלכלי עצמאי – אצלנו אתם בידיים טובות

מה זה בכלל עובד עצמאי

אולם בכדי שנבין לאשורו את המצב של שיקום כלכלי לעסק עצמאי יש צורך להבין קודם כל, מה בכלל ההגדרה של עסק עצמאי או עובד עצמאי. על פי הגדרות הביטוח הלאומי, עובד עצמאי הוא מי שעוסק במשלח ידו יותר מ-20 שעות בשבוע וההכנסה החודשית שלו היא יותר ממחצית מהשכר הממוצע במשק. כמו כן מי שעוסק במשלח ידו רק 12 שעות בשבוע והכנסתו החודשית מכך היא מעל 15% מהשכר הממוצע במשק, גם הוא נחשב על פי הביטוח הלאומי לעובד עצמאי. עד כאן מצד כללי הביטוח הלאומי, אולם מבחינה מעשית אין הבדל גדול בין עובד עצמאי לעובד שאינו עצמאי. כל עוד אין מדובר בחברה, תאגיד או עמותה יחול על האדם חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי.

 

עובד עצמאי
שיקום כלכלי בשביל עובד עצמאי

עצמאי הגדרה

כך או כך, כל אדם שנקלע למצב של חדלות פירעון בין אם הוא עצמאי בהגדרה בין אם הוא לא עצמאי הגדרה, הוא זקוק לסיוע וליד תומכת. אולם כאשר מדובר בעסק עצמאי האחריות מחייבת הרבה יותר, אם וכאשר אותו עסק עצמאי מעסיק עובדים ובמידה שבעל העסק ייכנס למצב של חדלות פירעון ללא ליווי מתאים הוא עלול לסגור את העסק ולהוציא עוד כמה מפרנסים לאבטלה.

לפיכך ליווי מקצועי של עסק עצמאי הגדרה שנקלע לקשיים כלכליים ובמיוחד למצב של חדלות פירעון יש לו חשיבות גדולה מאוד לבעל העסק ולמשק הישראלי בכלל. כמו כן חשוב לשמור על זכויות בעל העסק גם ולמרות המצב הכלכלי שלו. חשוב לשמור על זכויות הפנסיה שלו, כמו גם על זכות הגנת בית מגורים וכו’. לכן אנחנו כאן, במשרד עו”ד גאון אנו כאן בשביל לתת ליווי וייעוץ לשיקום כלכלי לעצמאי. צרו קשר עכשיו!

עצמאי הגדרה
עצמאי – מה ההגדרה
עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

נקלעת לחובות?
הסדר חובות שיוציא אותך מהבוץ.
עם התאמת פיתרון בול בשבילך!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך
Call Now Button