מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

האם אפשר לפתוח עסק בפשיטת רגל

האם אפשר לפתוח עסק בפשיטת רגל

במאמר זה ניגע בשאלה מאוד שאלתית – האם אפשר לפתוח עסק בפשיטת רגל. כחלק מזכויותיו הבסיסיות, פושט רגל רשאי להגיש בקשה לפתיחת עסק עצמאי. זכויות נוספות של פושט רגל הן – היתר לפתיחת חשבון בנק גם במצבו הנוכחי (על פי קריטריונים שהבנק מכתיב במיוחד למצבים אלו), החזקת כרטיס אשראי לחיוב מיידי (קרדיט) ועוד. כאמור, גם פתיחת עסק עצמאי הוא חלק מזכויותיו הבסיסיות, בתנאי שבית המשפט מאשר זאת.

מטרת מתן הזכויות לחייב הן כמטרת הליך פשיטת הרגל כולו – לאפשר לו לשקם את עצמו כלכלית, לשלם חלק נכבד מחובותיו ולהתחיל חיים כלכליים חדשים. הסיבה שפושט הרגל צריך להמתין לאישור של בית המשפט היא מכיוון שמדובר באדם שכבר מעד כלכלית ויש חשש שיפול פעם נוספת לחובות. לכן צעד זה צריך להיעשות באחריות ותוך בדיקת התנהלותו הכלכלית כרגע.

האם אפשר לפתוח עסק בפשיטת רגל

פושט רגל שרוצה לפתוח עסק עצמאי צריך להגיש בקשה לבית המשפט במחוז בו מתנהל התיק שלו. לבקשה לפתיחת עסק עצמאי צריך לצרף:

  • מסמכים המעידים על התנהלות כלכלית עכשווית.
  • אומדנים מוכחים על הכנסות צפויות מהעסק העתידי.
  • תצהיר המפרט את ההכנסות וההוצאות של העסק.
  • פירוט הנסיבות שגרמו לו להסתבך בפשיטת רגל.
  • מסמכים המוכיחים כי אין מדובר בהמשך הפעלתו של אותו עסק שגרם לו לפשוט את הרגל.
  • הצהרה על כך שאינו מתכוון לצבור חובות חדשים בעסק החדש.

בכדי לקבל את האישור לפתיחת העסק על פושט הרגל להמציא אישור מהמנהל המיוחד או הנאמן בתיק.

אולם יש בכך גם סיכון מסוים, בדרך כלל בית המשפט יורה על הגדלת צו התשלומים החודשי בהתאם להכנסות הצפויות.

האם אפשר לפתוח עסק בפשיטת רגל
רוצים לדעת האם אפשר לפתוח עסק בפשיטת רגל? הרימו טלפון…

פתיחת עסק בפשיטת רגל

בכדי שאכן הצעד יביא לשיקום כלכלי מומלץ לפושט הרגל לשתף פעולה ולקיים את התנאים הנדרשים לצורך קבלת אישור לפתיחת עסק בפשיטת רגל. ולכן כשמגישים בקשה שכזאת צריך להציג בפני בית המשפט את קיום התנאים ואת הבשלות של פושט הרגל לפתיחת עסק. ובדיוק בשביל הסיבה הזו יש לגשת לעניין עם ליווי עורך דין חדלות פירעון שמתמחה בעניינים אלו. כלומר בפשיטת רגל, חדלות פירעון ושיקום כלכלי לעצמאי.

במשרדנו – משרד עו”ד גאון – אנו מכינים בקשה מנומקת ומפורטת היטב, לאחר שאנו בעצמנו בודקים ומוודאים את היכולת של פושט הרגל לפתיחת עסק עצמאי, מה שיוצר יחסי אמון בין בית המשפט למשרדנו. הבקשה כוללת פירוט של ההתנהלות הכלכלית הנוכחית של פושט הרגל וכן פירוט של תכנית להתנהלות כלכלית עתידית בעסק ובחיים הפרטיים, מה שמגדיל מאוד את הסיכויים לאישור בקשה לפתיחת עסק בפשיטת רגל.

פתיחת עסק בפשיטת רגל
פתיחת עסק בפשיטת רגל – קבלו ליווי מקצועי 

האם ניתן לנהל עסק עצמאי בהליכי פשיטת רגל

אם גם אתם נמצאים בהליכי פשיטת רגל, ורוצים לדעת האם ניתן לנהל עסק עצמאי בהליכי פשיטת רגל, חשוב שתדעו שאתם לא לבד. יותר ויותר בעלי עסק נכנסים בשנים האחרונות למצבי פשיטת רגל. הסיבה היא יוקר המחיה והמיתון, אבל לא רק, זה גם בגלל הקשחת מדיניות מתן האשראי לעסקים על ידי בנק ישראל, מה שגורם במישרין או בעקיפין לקושי בתזרים המזומנים ולצורך לגייס אשראי ממקורות חוץ בנקאיים שהם יותר יקרים. גם למשבר הקורונה כמובן יש חלק גדול בכך.

וכאן בעצם מתבטא הקושי שלכם – בעלי העסקים הקטנים. שהרי הרבה בעלי עסקים יודעים שהדבר הטוב ביותר עבורם הוא כניסה להליכי חדלות פירעון, אבל הם חוששים לעשות את המהלך הזה בגלל החשש שיצטרכו לסגור את העסק שהם בנו בעמל במשך שנים. במקרים אלו אנו ממליצים לכם בחום, צרו עמנו קשר ונראה מה ניתן לעשות.

האם ניתן לנהל עסק עצמאי בהליכי פשיטת רגל
האם ניתן לנהל עסק עצמאי בהליכי פשיטת רגל

האם אני יכול לפתוח עסק אחרי פשיטת רגל

ומה קורה לאחר שיצאתם מפשיטת רגל? האם אז ניתן לפתוח עסק עצמאי בלי בעיות? מה הכוונה לצאת מפשיטת רגל? קבלת צו הפטר היא בעצם ‘שריקת הסיום’ של פשיטת הרגל, בעצם הוצאת הצו מצהיר בית המשפט כי אסור עוד לפנות לחייב בדרישת חוב שנוצר לפני פשיטת הרגל וכן על כך שאין חלות עליו כל ההגבלות שהוטלו עליו עד כה במסגרת הליכי פשיטת הרגל. ואז אנו נשאלים על ידי רבים שנמצאים במצב זה: “האם אני יכול לפתוח עסק אחרי פשיטת רגל” והתשובה היא שאכן ניתן לפתוח אז עסק ללא האישור המיוחד שהיה נדרש לו הייתם עדיין בתוך ההליכים.

אולם חשוב לנו להדגיש שאין לראות בנאמר כאן ובכל האתר בכלל ייעוץ משפטי מקצועי, אלא באים אנו להציג את רוח החוק. אם אתם רוצים ייעוץ מקצועי, בכדי לדעת האם אפשר לפתוח עסק בפשיטת רגל, אתם מוזמנים לפנות אלינו באופן פרטני.

להלן שאלות נפוצות שעניינו את הגולשים שלנו:

מה זה הפטר חלוט לאלתר?

איך קונים דירה מכונס נכסים?

האם אני יכול לפתוח עסק עסק אחרי פשיטת רגל
האם אני יכול לפתוח עסק אחרי פשיטת רגל
עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך
Call Now Button