מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

פשיטת רגל לחברות

פשיטת רגל לחברה

מה עושים כדי לבטח החזרת הלוואה בעסק או חברה שנמצאת בהליכי פשיטת רגל לחברה ולעסק בחובות. פרשנות החוק יכולה להביא למחיקת חובות לחברה בחובות. על כל אלה וכן על קשיים כלכליים לעסקים תקראו במאמר הנוכחי, או צרו עמנו קשר משרד עו”ד חדלות פירעון.

איך יבטיח מלווה את קבלת השעבוד במקרה של הליך פשיטת רגל לחברה חייבת

כאשר גוף בנקאי או חוץ בנקאי מעמיד אשראי לחברה או לעסק, מבקש הגוף המלווה שעבוד של נכס כתנאי לקבלת ההלוואה, וזאת כדי להבטיח שגם במקרה שייפתחו הליכי פשיטת רגל לחברה או לעסק יהיה לו מהיכן לגבות. לאחר השעבוד הנכס מוגדר כבטוחה של הבנק להלוואה. בפתיחת תיק פשיטת רגל מתמנה כונס נכסים לעסק, כונס הנכסים מחשב את סך כל החובות של העסק או החברה ומחלק את החובות לנושים על פי יחס החוב של כל נושה ונושה.

פשיטת רגל לחברה (2)
התייעצו אתנו לפני הכרזה על פשיטת רגל לחברה

במה שונה פשיטת רגל לעסק בחובות

שונה מכך מי שיש לו שיעבוד על נכס של החייב, שזכותו לגבות את חובותיו מחוץ להסדר החלוקה בתיק פשיטת רגל לעסק בחובות. אך האם הבטוחה אכן עושה את תפקידה? מילה אחת בלשון החוק יכולה לגרום לכם לאיבוד החוב. בחוק אכן מצוין כי לבעלי הגוף המלווה יש שעבוד על העסק, הבעיה היא במילה שבאה לאחר מכן שבו החוק מגדיר גם את מי שיש לו עיכבון כבעל זכות של שעבוד ראשון במקרה של פשיטת רגל לעסק בחובות. בהגדרה של עיכבון ישנם פרשנויות שונות בין המשפטנים. יש הטוענים כי הכוונה היא שרק נכס המעוכב פיזית אצל המלווה, כמו למשל רכב שנמצא אצלו בחנייה, מקנה זכות עיכבון.

פשיטת רגל לעסק בחובות (2)
פשיטת רגל לעסק בחובות

מחיקת חובות לחברה בחובות שכר טרחה

מנגד יש הטוענים כי בעל זכות העיכבון הוא רשות המס היות ויש לו סמכות מכוח החוק להפעיל הליכי גבייה כנגד החייב וביניהם עיקול נכסי החייב. דעה משפטית נוספת רוצה לחלק בין זכות העיכבון של רשות המס כשמדובר על מס על אותו שטח מקרקעין אותו החברה המלווה רוצה לשעבד לעצמה, שאז זה ייחשב כשיעבוד ראשון ואילו לגבי חובות מס שנוצרו ממקורות אחרים לא ייחשבו רשויות המס כבעלי שעבוד ראשון, ההבדל הוא, כך לפי אותם פרשנים, שכאשר המלווה רוצה לשעבד את הנכס הוא יכול לבדוק האם המיסים על אותו נכס שולמו כחוק ואילו לגבי חובות אחרים קשה עד בלתי אפשרי לעשות בדיקת חובות למס הכנסה או לבדוק חוק חדלות פירעון ביטוח לאומי. פרשנויות החוק השונות יכולות לגרום למחיקת חובות לחברה בחובות שכר טרחה, כלומר לגרום לחברה או לגוף המלווה לאבד את כספו במחי פרשנות אחת. כעורכי דין מומחים ומנוסים אנו נשמור עליכם מפני מחיקת חובות לחברה בחובות שכר טרחה שאנו גובים סביר בהחלט.

מחיקת חובות לחברה בחובות (2)
מחיקת חובות לחברה בחובות

קשיים כלכליים לעסקים – מה האינטרס שלנו

התופעה של קשיים כלכליים לעסקים הפכה ליותר ויותר נפוצה, וגם מצב של חדלות פירעון שבא בעקבותיהן, האינטרס שלנו הוא למנוע מצב של חובות אבודים. שכן מצב זה של קשיים כלכליים לעסקים ואי תשלום חובות מהווה בעיה הן לגוף המלווה והן ללווה. הבעיה שהיא יוצרת לגוף המלווה – מובנת, הלוואות הם הרי העיסוק העיקרי שלהם, זה מה שהם מוכרים. הבעיה שהיא יוצרת ללווה או יותר נכון ללווה פוטנציאלי היא סירוב או הקשחת תנאים לקבלת הלוואה מצד הגוף המלווה. מצב זה תוקע את הכלכלה, ולכן זה צריך להיות אינטרס של כל אחד ואחד, גם של עסק שנקלע לקשיים כלכליים לעסקים לשמור על תשלום חובות בזמן או להגיע להסדר חובות מול בנקים לחברות. ולנו כעורכי דין זה מחייב לסייע למלווים כאשר אנו מייצגים אותם, לקבל חזרה את כספם במצב של פשיטת רגל וכדומה.

קשיים כלכליים לעסקים
קשיים כלכליים לעסקים
עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך
Call Now Button