מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

חדלות פירעון ושיקום כלכלי

חדלות פרעון ושיקום כלכלי מקוון

חדלות פירעון ושיקום כלכלי שאלות ותשובות וכל המידע בנושא  חדלות פרעון ושיקום כלכלי כולל חדלות פירעון ושיקום כלכלי טפסים רלוונטי חדלות פירעון ושיקום כלכלי מקוון

הכול אודות חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי

חדלות פירעון ושיקום כלכלי טפסים
חדלות פרעון ושיקום כלכלי

החוק החדש המסדיר הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי באופן חסר תקדים, היינו, חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי התשע”ח-2018, חולל שינויים דרמטיים בחיי חייבים רבים. כעת, כשזה מגיע לזמן הנדרש עד הפטר חדלות פירעון הפכה להליך קצר בהרבה וטומן בחובו פתרונות רחבים וגמישים יותר עבור חייבים. כך, מתאפשר לשלב צו שיקום כלכלי שיסייע לחייב לפתוח בחיים חדשים. כדי ללמוד עוד על חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי דברי הסבר אלו רוכזו עבורך על ידי המומחים שלך במשרד עורכי דין מישאל גאון.

מכלול ההוראות הכללים וההנחיות אודות הליך חדלות פרעון ושיקום כלכלי מעוגן תחת חוק חדלות פרעון ושיקום כלכלי התשע”ח-2018. החוק החדש מאפשר לחייבים רבים בישראל, יחידים פרטיים וגורמים עסקיים כאחד, ליהנות מאפשרויות רבות חדשות להסדיר את חובותיהם ולקבל הזדמנות שנייה לשקם את מצבם הכלכלי.

כיצד ניתן לבצע חדלות פירעון ושיקום כלכלי מקוון ולמה זה כדאי – אילו חדלות פירעון ושיקום כלכלי טפסים אפשר להגיש באופן מקוון ועוד ניתן לקרוא בהרחבה על חדלות פירעון ושיקום כלכלי מקוון בקישור: חדלות פירעון הגשה מקוונת

מהו חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי?

חדלות פרעון ושיקום כלכלי
חדלות פירעון ושיקום כלכלי טפסים

בעבר, לא הייתה חקיקה מרוכזת ומוסדרת לתחום חדלות הפירעון. ההנחיות השונות פוזרו בין פקודת פשיטת רגל התש”ם-1980 ושלל חוקים מיושנים, פסיקות והלכות מאת בית המשפט ואפילו כמה תקנות מנדטוריות. הסתירות הפנימיות הרבות ואי הסדרים שחלו סביב החקיקה בתחום, גרמה לחדלות פירעון ולהליכים הכרוכים בו להיעשות למסורבלים מאין כמותם. פעמים רבות, יד ימין לא הייתה מודעת למעשיה של יד שמאל והליכים היו נגררים במשך שנים רבות ומעמידים משפחות רבות במצבים בלתי אפשריים, בחיים תחת הגבלות כלכליות קשות, הסדרים ללא הנחיות ברורות ועתיד לוטה בערפל.

הוואקום והכאוס בו התחוללו הדברים, הם שיצרו את הצורך בחקיקת חוק מסודר ואחיד שיסדיר את כל הנדרש בתחום. בעזרת חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי 2019 הייתה השנה הראשונה בה התחוללה המהפכה הגדולה בחיי חייבים רבים. הבשורה הגדולה בחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי היא כניסה לתוקף של חוק המסדיר את כלל ההנחיות וגובר על כל חקיקה קודמת. במסגרת חקיקת החוק, בוטלו פקודות ישנות רבות והתאפשר הליך אחיד, מהיר וברור יותר המאפשר לנהל שיקום כלכלי בצורה יעילה, מושכלת ומיטיבה יותר עם כל הצדדים הנוגעים בדבר.

לשם מה נדרש חוק שיקום כלכלי?

חדלות פרעון ושיקום כלכלי מקוון
חדלות פירעון ושיקום כלכלי מקוון

החוק מפרט שלוש מטרות עיקריות עבורן הוא הוחל:

  • לסייע לחייבים להגיע לשיקום כלכלי.
  • לסייע לנושים לקבל נתח גדול יותר של החזר חובותיהם.
  • החזרת החייב אל הכלכלה הישראלית בהקדם האפשרי.

כך משרת חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי את כל המעורבים ביצירת החוב ומבטיח כי כולם ייתרמו מהתהליך באופן מקסימלי, כולל הכלכלה הישראלית בכללותה.

שיקום כלכלי – פתרון אידיאלי ומציל חיים

מצוקות כספיות עשויות לתקוע את החיים לתקופת ארוכות. מכלול ההגבלות, העיקולים וההתנהלות הכלכלית הקשה עשויה לגרום לנזקים בלתי הפיכים לעתידך ועתיד משפחתך. לכן, ביקש המחוקק הישראלי לשנות את נקודת המבט ולהחיל חוק שיתייחס לחייבים כפרטים הנתונים במצוקה וזקוקים לעזרה, ולא כאל פושעים אשר יש להענישם. שיקום כלכלי, נועד על מנת לעשות בדיוק את זה – להבנות תהליך מיטיב שיאפשר לחייבים להיכנס אל הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי ולהסדיר את חובם באופן שיאפשר להם לחזור ולתרום לכלכלה. כיום ניתן לעשות הרבה מהגשת חדלות פירעון ושיקום כלכלי טפסים באופן מקוון

כיצד מתנהלים הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי?

  • חדלות פירעון ושיקום כלכלי טפסים – ראשית, מוגשת בקשה לצו לפתיחת הליכים. אל הבקשה יש לצרף תצהיר, דוח וכתב ויתור סודיות. מומלץ להגיש את הבקשה בסיוע עורך דין חדלות פירעון שיסייע לך למלא את כל הנדרש בצורה היעילה ביתר. הליכים המוגשים ביוזמת החייב נוטים להיות פשוטים ומהירים יותר ולכן מומלץ להזדרז ולעשות זאת, לפני שנושיך יבחרו לעשות זאת עבורך.
  • תוך 30 יום מיום הגשת הבקשה, יינתן צו לפתיחת הליכים על ידי הממונה במידה ויימצא כי כל התנאים למתן הצו מתקיימים. במסגרת הצו, ימונה בתיקך נאמן אשר יערוך בדיקה יסודית אודות מצבך הכלכלי ויבחן את הנסיבות בהן נוצר החוב כדי לבסס כי אכן מדובר בחובות שנוצרו בתום לב ולהעריך את זכאותך לחדלות פירעון.
  • במהלך תקופה של עד 9 חודשים לכל היותר, יגיש הנאמן בתיקך דו”ח לממונה על חדלות פירעון המפרט על מצבת הכלכלי ולאור נתונים אלו, יגיש הממונה תוך תקופה שלא תעלה על 60 יום את התוכנית לשיקומך הכלכלי לבית המשפט על מנת להנפיק צו שיקום כלכלי. במסגרת הצו יהיה עליך לעמוד בתשלומי החזר חודשיים, יוטלו הגבלות על נכסיך וייקבעו כל הדרכים למימוש פירעון חובותיך.

לסיוע בהליך חדלות פרעון במרכז – משרדנו תמיד לצידך

כדי לשים סוף לחרדות, למצוקות הכלכליות ולתסכול הרב המלווה הליכי גביית חובות, חשוב לקבל עזרה בהקדם האפשרי. על מנת לקבל ייצוג ראוי ולזכות בצו שיקום כלכלי שיאפשר לך להשיב את חייך למסלולם, חשוב שיעמדו לרשותך מומחים מנוסים ובעלי הכשרה מקיפה. עורך דין חדלות פירעון בעל היכרות מעמיקה עם המערכות השונות יוכל לייעד עבורך את הפתרונות המתאימים ביותר.

אם נדרש עבורך סיוע בהליך חדלות פירעון במרכז, משרד עורכי דין מישאל גאון עומד לרשותך. לאורך השנים הענקנו טווח רחב של שירותים מגוונים ללקוחותינו וליוונו אותם בכל צעד ושעל בדרכם אל שיקום כלכלי והסדרת חובותיהם. כדי לקבל סיוע מקיף עד להפטר חדלות פרעון, אנו מזמינים אותך להשאיר את פרטיך באתר ואנו נחזור אליך בהקדם.

חדלות פרעון ושיקום כלכלי | חדלות פירעון ושיקום כלכלי טפסים | חדלות פירעון ושיקום כלכלי מקוון

עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך
Call Now Button