מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

הליך פשיטת רגל החדש לעסקים בחובות

הליך פשיטת רגל החדש לעסקים בחובות

לאן חותר החוק כשקבע את הליך פשיטת רגל החדש לעסקים בחובות, וכן כל מה שרציתם לדעת על הליך פשיטת רגל החדש לבעלי עסקים והליך פשיטת רגל החדש לחברות, וכן כמה עולה הליך פשיטת רגל החדש לחברה בחובות. על כל זאת ועוד קראו במאמר הבא:

הליך פשיטת רגל החדש לעסקים בחובות

הליך פשיטת רגל החדש לעסקים בחובות קובע חוקים חדשים בעניין חדלות פירעון, וכבר הרחבנו על כך רבות במאמרים באתר. אולם כדי שהליך פשיטת רגל החדש לעסקים בחובות יהיה יעיל, גם לחייב וגם לנושה, צריך לדאוג לכך שסכום ההחזר החודשי לא יהיה נמוך מדי ויתפרס על פני שנים רבות. ההשלכות של פריסת תשלומים גבוהה לחייב הן: הוצאות משפטיות, עורכי דין ושאר בעלי התפקידים שנמשכות על פני שנים רבות, שנית, השיקום יימשך על פני זמן רב מדי עד שכבר יהפוך לשגרה וייצא מהגדרה של שיקום. זוהי התפיסה הכללית אך יש לבחון כל מקרה לגופו. לכן לפני שנכנסים להליך פשיטת רגל החדש לעסקים בחובות יש להתייעץ עם עורך דין חדלות פירעון מומחה.

הליך פשיטת רגל החדש לעסקים בחובות
הליך פשיטת רגל החדש לעסקים בחובות

הליך פשיטת רגל החדש לבעלי עסקים

בהמשך לאמור, הליך פשיטת רגל החדש לבעלי עסקים שמתבצע בזמן קצר יותר הוא יעיל ובריא לכל המערכת שמסביב. הן בהקטנת הוצאות המערכת – הרשויות האחראיות על כך (הוצאה לפועל, כונס נכסים וכדומה) מועסקים פחות זמן בתיק. מלווים ומוסדות פיננסיים המעניקים אשראי יתנו יותר אמון בלווים וכך גם הספקים. הליך פשיטת רגל החדש לבעלי עסקים הוא תהליך מאוד בריא המתניע את מעגל המשק. הליך פשיטת רגל החדש לבעלי עסקים נקבע לאחר דיונים רבים והתלבטויות מצד גורמי המקצוע. אך בסופו של דבר אם ההליך מתנהל כראוי הרווח הוא של כל הצדדים. בהמשך נכתוב בעניין פשיטת רגל לחברות.

כמה עולה הליך פשיטת רגל החדש לבעלי עסקים
כמה עולה הליך פשיטת רגל החדש לבעלי עסקים

הליך פשיטת רגל החדש לחברות

הליך פשיטת רגל החדש לחברות בארץ ובמדינות רבות ברחבי העולם הוא קביעת צו תשלומים מתוך ההכנסה הפנויה של החברה – אם היא ממשיכה לפעול. ואמנם גם בהליך פשיטת רגל החדש לחברות ישנם חורים, כלומר בעיות בלתי פתורות, אחת מהם היא בעיה שכבר דנו עליה רבים מבעלי המקצוע בתחום, והיא שבכל הליך של פשיטת רגל גם בהליך פשיטת רגל החדש לחברות בדיקת חוב למס הכנסה מוכיח כי אינו מוחזר במלואו, ולעתים רק חלק קטן מאוד מהחוב למס הכנסה התיישנות יוחזר. מומחים רבים משוכנעים שבסופו של דבר הבעיה מורגשת אצל כל חברה בכיסה, כלומר גביית ריבית גבוהה יותר על מתן אשראי בשל הסיכון הגבוה הכרוך בכך.

הליך פשיטת רגל החדש לחברות
הליך פשיטת רגל החדש לחברות

כמה עולה הליך פשיטת רגל החדש לחברה בחובות

השאלה כמה עולה הליך פשיטת רגל החדש לחברה בחובות היא שאלה שכבר התייחס אליה הכונס הרשמי והממונה על הליכי חדלות פירעון. בחוזר רשמי הוא פונה לבעלי תפקיד בהליכי פירוק והסדר תאגידי, כלומר פירוק חברה וקובע הוראות בעניין שכר הטרחה של בעלי התפקידים הנ”ל. ההוראות הן בהתאם לחוק חדלות פירעון החדש, והן נכתבו ב-2019. בדף ההוראות שבו קבע הכונס הרשמי כמה עולה הליך פשיטת רגל החדש לחברה בחובות קובע גם הכונס כי אסור לבעל התפקיד לעקוף את המגבלות הקבועות בתקנות. לפי תקנות אלו, מחשבים את שכר ניהול התיק מדי 3 חודשים, באחוזים מסוימים מתוך הכסף שהתקבל ממכירת מוצרי או שירותי החברה.

הליך פשיטת רגל החדש לחברה בחובות
הליך פשיטת רגל החדש לחברה בחובות

 

 

עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך
Call Now Button