מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

הליך פירוק חברה

הליך פירוק חברה

החברה שלכם היא הבייבי שלכם, הקמתם אותה, טיפחתם אותה, הבאתם איתה פרנסה, היו לכם הצלחות, אולם כעת הגיע הרגע שבו הגיע הזמן לעצור לפני שיהיה מאוחר עוד יותר. כישלון הוא לא בהכרח באשמתכם, זה יכול להיווצר כתוצאה מסיבות חיצוניות שאינן תלויות בכם. שורה תחתונה היא שהגעתם לצומת של קבלת החלטות כבדות משקל. ללכת על הליך פירוק חברה? מה אעשה ממחר בבוקר, ממה אתפרנס? המצב הלא ברור גורם למצבים נפשיים לא טובים בלשון המעטה.

המטרה שלכם היא בסופו של דבר, לצאת מה’ברוך’ ואז להחליט על כיוון תעסוקתי יציב ובטוח, לשמחתנו, כיום החוק מכיר בכך שגם מי שמעד כלכלית זכאי לעלות על דרך המלך ולכן גם תהליך של פשיטת רגל מכוון בסופו של דבר לשיקום כלכלי של בעל החברה. סגירת חברה יכולה להיות כתוצאה מחדלות פירעון (הכנסות לא מכסות את ההוצאות וההתחייבויות) אך גם בנסיבות פחות מצערות, כגון כתוצאה מוויכוח בלתי פתיר בין השותפים בתאגיד / בחברה או אף כתוצאה מרצון בעלי החברה (שזה אתם בעצם) לממש את ההשקעה וכדומה.

הליך פירוק חברה: 3 שאלות נפוצות שבעלי חברות חדלי פירעון שואלים

פירוק חברה הוא תהליך של סגירת חברה והפסקת פעילותה העסקית. כגון בגלל קשיים כלכליים וכדומה. יותר ויותר בעלי חברות מתקשות לעמוד בהתחייבויותיהם ומחוסר ברירה הם מעוניינים לפרק את החברה שבנו בעמל רב. זה נשמע לכם מוכר? האם גם אתם הגעתם להחלטה לסגור את החברה שבבעלותכם?

על 3 שאלות נפוצות של בעלי חברות לפני פירוק – במאמר שלפניכם.

מוזמנים לקרוא, ליישם ולשתף.

הליך פירוק חברה
הליך פירוק חברה. נשמע לכם מוכר?

עורך דין פירוק חברה יבחר עבורכם את המפרק הטוב ביותר עבורכם

  1. כשמפרקים חברה מתמנה מפרק לחברה. האם אתם חוששים ממפרק שיהיה עוין אליכם, שיהיה נוקשה מדי ולא יתחשב בצרכים שלכם?

תשובה: אם ההחלטה על פירוק באה מצד החברה היא יכולה בעצמה לבחור את זהות המפרק. כך שאין לכם ממה לחשוש בעניין הזה. מומלץ לעשות זאת באמצעות עורך דין פירוק חברה שמייצג אתכם, הוא יכול לבחור מפרק מתאים מתוך ההיכרות והניסיון שלו בשטח.

  1. אם הפירוק נעשה בגלל או תוך כדי חילוקי דעות בין השותפים או לבעלי מניות בחברה או בכלל כשיש חוסר אמון בין הצדדים. האם אתם חוששים מהעתיד? האם אתם חוששים שהצד השני ינצל זאת לטובתו?

תשובה: ישנה אפשרות לפירוק חברה בפיקוח בית המשפט. תהליך זה של עירוב ובקשת פיקוח בית המשפט הוא מאוד פשוט כאשר הוא נעשה באמצעות עורך דין פירוק חברה.

עורך דין פירוק חברה
עורך דין פירוק חברה יבחר את הטוב בשבילכם

האם עדיף לעשות פירוק חברה חדלת פירעון מרצון?

  1. כשחברה נקלעת לקשיים יש לכך השלכות רבות ומיידיות על מעגל הספקים והלקוחות של החברה. יש חברות שמעדיפות להיות פסיביים ולא ללכת מרצונם לתהליך של פירוק חברה חדלת פירעון. האם יש יתרון לפירוק מרצון על פני פירוק של בית המשפט.

תשובה: ברוב המקרים עדיף להקדים ולהגיש בקשת פירוק מרצון. אלא אם כן, עורך דין חדלות פירעון מייעץ אחרת לפי התנאים הספציפיים. פירוק חברה חדלת פירעון על ידי בית המשפט יביאו בהכרח להפעלת סנקציות על בעל החברה, הוא לא יוכל בעתיד לשמש כבעל תפקיד בכיר בתאגיד ועוד.

פירוק חברה חדלת פירעון
פירוק חברה חדלת פירעון – קשה אבל עדיף שיהיה מרצון!

פירוק חברה בע”מ – סיכום

יותר ויותר בעלי חברות מתקשות לעמוד בהתחייבויותיהם ומחוסר ברירה הם מעוניינים ללכת על פירוק חברה בע”מ. וכמו שיכולתם ללמוד מהמאמר, כדי שהפירוק לא יטה לרעתכם מומלץ קודם כל להקדים ולפרק את החברה מרצונכם, לבחור את זהות המפרק בעצמכם או באמצעות עורך דין להסדר חובות שמייצג אתכם וכשיש חילוקי דעות חמורים מומלץ לפנות לבית המשפט שיפקח על הפירוק.

עד כאן למאמר זה, עכשיו תורכם. עד עכשיו הצגנו בפניכם 3 שאלות של בעלי חברות לפני פירוק שרוצים להימנע מלהסתבך יותר. עכשיו הבמה כולה שלכם. איזה שאלה על פירוק חברה בע”מ הייתם מוסיפים מעבר ל-3 השאלות שהצגנו במאמר? אנא, שתפו אותנו פה כדי שכולנו נוכל ללמוד ולהתקדם ואולי להעלות כאן באתר במאמרים הבאים.

הצעד הבא שלכם לצאת מהתסבוכת היא פשוט להתקשר אלינו ולקבוע פגישה במשרדנו.

אהבתם? שתפו את המאמר עם חברים.

רוצים לקבל מאתנו עוד הרבה טיפים מועילים, עצות שוות והדרכה מעשית לענייני הליך פירוק חברה, מחיקת חובות בהוצאה לפועל, חדלות פירעון, הסדר חובות בהוצאה לפועל ועוד, תמצאו אותם כאן באתר מפוזרים בין מאמרי האתר המקצועיים ובקישורים הנ”ל.

פירוק חברה בע"מ
פירוק חברה בע”מ – אפשר להפוך את זה לסירת הצלה
עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך
Call Now Button