מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

הוצאה לפועל פתיחת תיק

הוצאה לפועל פתיחת תיק

חייבים לכם הרבה כספים? בעלי חוב מתחמקים מתשלום חובות? אחד הפתרונות לגביית חובות הוא הוצאה לפועל פתיחת תיק. אם כי לא הפתרון היחיד, כמשרד עורך דין חדלות פירעון מנוסה וותיק יש לנו פתרונות יעילים נוספים לגביית חובות, אולם במאמר זה נתמקד בפתיחת תיק בהוצאה לפועל. רוצים לדעת כיצד פותחים תיק בהוצאה לפועל?

המשיכו לקרוא את המאמר או צרו עמנו קשר לשיחת ייעוץ ללא התחייבות. כמובן שמדובר בידע כללי ולא מחייב. עם כל הרצון הטוב, אין לנו אפשרות לספק בפלטפורמה זו מידע מדויק שמתאים לכל הסיטואציות. נתחיל ברקע: מי שממונה במדינת ישראל על ההוצאה לפועל היא רשות האכיפה והגבייה. יש כמה סוגי תיקים בהוצאה לפועל. כגון תיק תובענה, תביעה על סכום קצוב ועוד.

הוצאה לפועל פתיחת תיק – המדריך המלא

אז אם יש לכם צ’קים של לקוחות שהבנק לא כיבד, פסק דין שבית המשפט פסק לטובתכם והחייב אינו מראה נכונות לשלם את החוב, או בן זוג שאינו משלם מזונות (ככל שחלף מועד התשלום הראשון והמזונות לא שולמו, אתם רשאים לפתוח תיק בהוצאה לפועל, גם אם הוא הגיש בקשה להסדר נושים) או כל סוג אחר של חוב עם אסמכתא אתם יכולים לפתוח נגד החייב תיק בהוצאה לפועל. לצורך כך עליכם לגשת ללשכת ההוצאה לפועל הקרובה למקום מגוריכם. ועכשיו לשאלה המאוד מסקרנת, מה עושה לשכת ההוצאה לפועל עם התיק? האם אתם יכולים לישון בשקט מתוך ידיעה שההוצאה לפועל תעשה עבורכם את העבודה?

זה תלוי. במסלול הבסיסי והרגיל, ההוצאה לפועל לא תיזום פעולות, אלא תפעל בהתאם לבקשה שלכם או של עורך הדין המייצג אתכם (בהתאם למצבו המשפטי של החייב שמשתנה למשל אם הגיש בקשה להפחתת צו תשלומים חדלות פירעון). בנוסף לכך יש אפשרות לפתוח תיק במסלול המקוצר. במסלול זה תפעל ההוצאה לפועל באופן יזום. להרחבה, התייעצו עמנו באופן פרטני. מעבר לכך בתיק מזונות תפעל ההוצאה לפועל באופן שונה לגמרי מלכתחילה.

הוצאה לפועל פתיחת תיק
הוצאה לפועל פתיחת תיק

הוצאה לפועל פתיחת תיק פסק דין

כאמור, אם יש לכם פסק דין שמזכה אתכם בסכום כספי אתם יכולים להגיש בקשה להוצאה לפועל פתיחת תיק פסק דין. כדי שתוכלו לפתוח את התיק בהוצאה לפועל מיד בקבלת פסק הדין צריך להיות מצוין בפסק הדין שניתן לפתוח תיק באופן מידי. אחרת, אתם צריכים לפעול לפי התאריך האמור בפסק הדין. כלומר, אם בית המשפט נתן לחייב טווח זמן לתשלום החוב, תצטרכו להמתין עד שיחלוף התאריך ואז במידה שהוא עדיין לא שילם את החוב תוכלו להגיש בקשה לפתיחת תיק, וזאת אף יום אחד מחלוף התאריך.

אם לא מצוין בפסק הדין שניתן לפתוח תיק באופן מידי וגם לא צוין תאריך אחר שעל החייב לעמוד בו, תוכלו לפנות להוצאה לפועל פתיחת תיק פסק דין 30 יום אחר קבלת פסק הדין – במידה והחוב לא שולם עד אז.

הוצאה לפועל פתיחת תיק פסק דין
הוצאה לפועל פתיחת תיק פסק דין

טפסים הוצאה לפועל פתיחת תיק

יש מגוון טפסים הוצאה לפועל פתיחת תיק – טופס בקשת זוכה, טופס מזונות וכו’ – בהתאם למקרה המדובר. כמו כן עליכם למלא תצהירים נדרשים ולשלם את האגרות הנדרשות. אנו נוכל לייעץ לכם באופן פרטני לגבי מילוי טפסים הוצאה לפועל פתיחת תיק לפי המקרה המדובר ואיך לעשות זאת באופן האפקטיבי ביותר. לאחר פתיחת תיק במסלול הרגיל באמצעות ייצוג במשרדנו, נוכל לבקש עבורכם להטיל הגבלות על החייב, כמו עיכוב יציאה מהארץ, או הגבלות חייב מוגבל באמצעים ועוד.

טפסים הוצאה לפועל פתיחת תיק
טפסים הוצאה לפועל פתיחת תיק

פנו אלינו לשם פתיחת תיק בלשכת ההוצאה לפועל

במשרדנו אנו מבצעים בהצלחה פתיחת תיק בלשכת ההוצאה לפועל לבעלי עסקים רבים שאינם מצליחים לגבות חובות מלקוחות. לעיתים מדובר בחוב שאינו משולם בתום לב, כגון שנשכח מהחייב. במקרים אלו ניתן להסתפק בדרך כלל בתזכורת לחייב ובזה תם העניין. גם קיבלתם את הכסף וגם חסכתם הוצאות גבייה, עורכי דין וכו’. אך אם החייב מתחמק במודע מתשלום החוב אין מנוס מלפנות לעורך דין מומחה.

כעורכי דין המצויים בתחום זה יש לנו סדר פעולות מובנה לגביית חובות. זה מתחיל במכתב התראה חתום שנשלח אל החייב כהתראה. במקרים רבים זה עוצר בשלב הזה ולעיתים יש צורך להמשיך את התהליך בפתיחת תיק בלשכת ההוצאה לפועל. אתם מוזמנים ליצור אתנו קשר על מנת לקבל מידע מורחב בכל הנוגע להוצאה לפועל פתיחת תיק ולשם קבלת ליווי וייצוג בפועל.

פתיחת תיק בלשכת ההוצאה לפועל
פתיחת תיק בלשכת ההוצאה לפועל
עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

נקלעת לחובות?
הסדר חובות שיוציא אותך מהבוץ.
עם התאמת פיתרון בול בשבילך!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך
Call Now Button