מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

בדיקת חובות למס הכנסה

בדיקת חובות למס הכנסה

כדאי לכם לעשות בדיקת חובות למס הכנסה, אולי יתברר לכם שאתם זכאים להחזר. במאמר הנוכחי תקבלו סוף סוף תשובה לשאלה האם במצב של פשיטת רגל לעסק בחובות כדאי להמשיך לשלם את המיסים השוטפים, וכן מעט על קשיים כלכליים לבעלי עסקים וכמה עולה שיקום כלכלי לעוסק מורשה.

מאת: עורך דין לענייני פשיטת רגל

בדיקת חובות למס הכנסה, קשיים כלכליים ועוד

אתם וודאי תופתעו, אבל בדיקת חובות למס הכנסה מגלה כי כל שנה חייב מס הכנסה מיליארדי שקלים לאנשים בתור החזר מס על מקדמות ששולמו, ואילו בדיקת חובות למס הכנסה מצד אזרחים העלתה שהאזרחים חייבים רק כמה מיליוני ₪ בשנה למס הכנסה. לכן כדאי ומומלץ מאוד לעשות בדיקת חובות למס הכנסה כדי לבדוק האם מגיע לכם החזר ממס הכנסה. חיוב מס שגוי הוא נפוץ מאוד ויכול להתרחש בעיקר עקב שינוי בנקודות המס שלא דווח. כגון עובד שהחל לעבוד בעבודה נוספת ולא דיווח.

בדיקת חובות למס הכנסה
אנו ממליצים מאוד על בדיקת חובות למס הכנסה

האם להמשיך לשלם מס במצב פשיטת רגל לעסק בחובות

במצב של פשיטת רגל לעסק בחובות ההמלצה היא לא לשלם חובות כלל עד להסדרת הסכמי התשלומים בתיק. מה לגבי תשלומי מס הכנסה? במצב רגיל מס הכנסה גובה את חובותיו ומוסיף ריביות וקנסות לחוב המקורי, לכן עדיף להזדרז ולשלם את החוב בהקדם. גם כאשר מדובר בפשיטת רגל לעסק בחובות עדיף לעמוד בתשלום השוטף של המסים. ובכל זאת יש משהו משותף בין תשלומי המס לחוב רגיל, כאשר מדובר בחובות ישנים ולא בתשלומים השוטפים, במצב של פשיטת רגל לעסק בחובות ההמלצה שלנו היא לא לשלם אותם בנפרד אלא להמתין להסכם הכולל של כל החובות שעורך הדין ישיג מול פקיד ההוצאה לפועל, הדברים נכונים גם לגבי חוק חדלות פירעון ביטוח לאומי.

פשיטת רגל לעסק בחובות
יש לנו ניסיון בפשיטת רגל לעסק בחובות

קשיים כלכליים לבעלי עסקים

כפי שכבר הוזכר בפסקה הקודמת כך גם במצב של קשיים כלכליים לבעלי עסקים אף שאינם בפשיטת רגל מומלץ עם כל הקושי להתמיד בתשלומי מס ההכנסה בכל מחיר. עיכוב תשלומים למס הכנסה נחשב, במקרים מסוימים, לעבירה פלילית ולא אזרחית, כלומר עבירת גניבה, מכיוון שמדובר בכסף שבעל העסק כבר גבה מלקוחותיו על מנת להעביר לרשויות המס. קשיים כלכליים לבעלי עסקים עלולים להסתבך כתוצאה מכמה פעולות שנראות לכאורה פשוטות אבל הן חשובות מאוד. למשל יש להקפיד על תשלומי מס הכנסה בזמן. עם זאת אנחנו מודעים לאילוצים שגורמים לפעמים לבעלי העסקים לא לעמוד בתשלומי המס, לפעמים זה פשוט בא על חשבון הלחם והחלב של הבית… אנחנו מוכנים לעזור ולסייע בכל מקרה, לפי הצורך וההתאמה אנו נגיע להסדר חובות מול בנקים לחברות.

קשיים כלכליים לבעלי עסקים (2)
יש לנו ניסיון בייעוץ לבעלי עסקים בקשיים כלכליים

כמה עולה שיקום כלכלי לעוסק מורשה

כעת נבדוק כמה עולה שיקום כלכלי לעוסק מורשה. לאחר הכרזה על פשיטת רגל וחדלות פירעון מגיע שלב השיקום. ובישראל כמו בישראל גם שיקום עולה כסף… אז באמת כמה עולה שיקום כלכלי לעוסק מורשה? נציין כי החל מ-2019 שונה שם החוק של פשיטת רגל לחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי ולכן הסכומים שיובאו להלן מתייחסים לאגרות הקשורות בחוק ולאו דווקא לשיקום עצמו. להלן הסכומים כפי שעודכנו ב-1 בינואר 2021 – יז בטבת תשפ”א. עלות פתיחת תיק חדלות פירעון לעסק או ליחיד שאינו תאגיד הינו 654 ₪. כאשר מדובר בפתיחת תיק נגד חייב שהוא תאגיד מחיר האגרה הוא: 1153 ₪. ניתן להתעדכן באגרות נוספות באתר רשות המיסים, מומלץ לא לפגר בחובות למס הכנסה.

שיקום כלכלי לעוסק מורשה (2)
שיקום כלכלי לעוסק מורשה זה אפשרי! דברו אתנו

 

עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך
Call Now Button