מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

קשיים כלכליים לחברה בחובות

קשיים כלכליים לחברה בחובות

איך נוצרים קשיים כלכליים לחברה בחובות, איך ומתי עובדים על מחיקת חובות לחברה בחובות, מה יש לנו לומר על הסדר חובות מול בנקים לחברה, על כל אלה ועוד תקראו במאמר. מאת: עו”ד חדלות פירעון במשרדנו.

איך שורדים קשיים כלכליים לחברה בחובות

קשיים כלכליים לחברה בחובות עלולים להביא גזירת התמוטטות על החברה, קשיים כלכליים לחברה בחובות יכולים לנבוע מהרבה סיבות. הסיבה הטריוויאלית היא ניהול כושל אבל ישנם עוד הרבה סיבות בגינם חברה נכנסת לקשיים. למשל עזיבה של שותף או גביית חוב של בעל שליטה בחברה, או תקבולים צפויים של לקוח גדול שאינם מתקבלים וכדומה. בהערת אגב יצוין כי לפני הקמת חברה של שני שותפים ומעלה חובה להתייעץ עם עורך דין חדלות פירעון לעסקים קטנים או כל עורך דין אחר המתמצא בתחום, שכן חתימת חוזה מקצועי בין הצדדים תמנע הרבה הפסדים בעתיד, כאשר אחד השותפים ירצה לפרוש וכדומה. ולענייננו מה עושים כדי שהקשיים כלכליים לחברה בחובות לא ימוטטו את החברה.

קשיים כלכליים לחברה בחובות
קשיים כלכליים לחברה בחובות יכולים להיווצר מחוב של לקוח שלא משלם בזמן

איך ומתי עובדים על מחיקת חובות לחברה בחובות

ישנם מקרים שעדיף לפרק חברה שנקלעה לחובות, פירוק היא הדרך הקלה למחיקת חובות לחברה בחובות. בשנה נסגרים בישראל יותר מ-50,000 עסקים וחברות, ואלה עוד נתונים מלפני עידן הקורונה. אם החברה לא עומדת בהתחייבויותיה לאורך זמן עליה לפעול למחיקת חובות לחברה בחובות. צריך לבדוק האם הקושי הכלכלי הוא זמני ורגעי או שמדובר במשהו שעלול להימשך זמן ארוך. כלומר האם מדובר בחוב של לקוח שמתעכב או משהו הרבה יותר משמעותי. בעל החברה צריך לקבל החלטה ואז אם הוא רואה שהפתרון היחיד הוא מחיקת חובות לחברה בחובות זה אומר שהוא צריך לקבל החלטות מרחיקות לכת אם ללכת על פשיטת רגל וסגירת החברה כי אין חלוקת כסף חינם, כלומר לא מוחקים סתם כך חוב של חברה. אולם לא תמיד פעולה זו אכן מוחקת את החובות, זה תלוי אם מדובר בפירוק מרצון או בפירוק בפיקוח בית משפט. על כל מקרה יש להתייעץ עם עורך דין מקצועי. תוכלו גם להתייעץ אתנו על התהליך המפורט של פירוק חברה, או על איחוד תיקים לעוסק מורשה ועוד.

מחיקת חובות לחברה בחובות
מחיקת חובות לחברה בחובות – אנו נאיר לכם את הסוגיה

מה יש לנו לומר על הסדר חובות מול בנקים לחברה

במקרים רבים גם אם החברה נמצאת בקשיים כלכליים חמורים מאפשר החוק לחברה להתקיים ולנסות לשקם את עצמה, בשפה מקצועית היא נקראת הבראה (או הפעלה אגב פירוק). במצב כזה ננסה לעשות הסדר חובות מול בנקים לחברה ובכך להימנע מפירוק. אפשרות זו של הסדר חובות מול בנקים לחברה בקשיים עדיפה על פני הכרזה על פשיטת רגל, שכן פשיטת רגל יש לה השלכות רבות על בעל החברה. בשנים הקרובות הוא לא יוכל לצאת מגבולות המדינה, הוא לא יוכל לרכוש נדל”ן וגם לא לפתוח חשבון בנק בארץ. כמו כן זה יגביל אותו שנים ארוכות קדימה מקבלת הלוואה בנקאית. מסיבות אלה ומסיבות נוספות האופציה של תכנית הבראה יחד עם הסדר חובות מול בנקים לחברה היא עדיפה עשרת מונים.

הסדר חובות מול בנקים לחברה
הסדר חובות מול בנקים לחברה

עוד על הסדר חובות מול בנקים לחברות בחובות

חברות שרוצות להתקיים היום בשוק חייבות להתבסס על גיוס אשראי מהבנקים, אך מה קורה כאשר החברה נכנסת לחובות. הפתרון החכם ביותר הוא להגיע למצב של הסדר חובות מול בנקים לחברות בחובות. מיד כשנכנסים לקשיים כלכליים עדיף לפנות בבקשה של הסדר חובות מול בנקים לחברות בחובות, זה עדיף על פני פנייה להסדר חובות מול בנקים לחברות בחובות לאחר מצב של פשיטת רגל. לשם כך עדיף לפנות לבנק באמצעות עורך דין הוצאה לפועל לעסק בחובות מומחה.

הסדר חובות מול בנקים לחברות בחובות
יש לנו ניסיון רב בהסדר חובות מול בנקים לחברות בחובות

 

 

 

עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך
Call Now Button