מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

משרד המשפטים חדלות פירעון

חדלות פירעון משרד המשפטים

משרד המשפטים חדלות פירעון ומה חשוב לדעת על הנושא. חדלות פירעון משרד המשפטים אילו חוקים ופסים קשורים אל ההליך ומה מיקומם של משרדי חדלות פירעון? לחייב הנמצא לקראת הליך יש שאלות רבות ובצדק. בהמשך הכתוב ננסה להבהיר כמה מהנושאים העולים בהליך מסוג זה.

עבור חברות העומדות בפני חדלות פירעון משרד המשפטים מציע הקלות עקב המשבר

מסמכים משרד המשפטים חדלות פירעון
חדלות פירעון משרד המשפטים

כדי לסייע לעסקים שמשבר הקורונה דחקם אל חדלות פירעון משרד המשפטים מציע מסלול חדש המאפשר פתרונות נוספים. עקב יוזמת משרד המשפטים חדלות פירעון כבר אינה המוצא היחיד.

משבר הקורונה השבית את פעילותם של עסקים רבים בישראל מכל הגדלים וענפי התעשייה וגררם אל עברי פי פחת. הדחק ההולך וגובר מהנושים התובעים את חובותיהם בחזרה דוחק אותם אל הפינה ומאלץ אותם להיכנס אל הליכי פשיטת רגל. על מנת לספק אוויר לנשימה הנחוץ לחברות כדי לקום על הרגליים ולטפל במשבר בצורה שקולה ולעכב בקשות של נושים לפתיחה בהליכי חדלות פירעון משרד המשפטים יוזם הוראת שעה שתספק פתרונות נוספים לחייבים. גישה המקדמת הסדרים, עיכוב משמעותי בהליכי הגשות הבקשה וחשיבה מוכוונת הבראה כלכלית, עשויה לספק לעסק שלך הזדמנות להתאושש מהמשבר ולהמשיך לתרום למשק הישראלי. על ידי סיוע משפטי ממשרדי חדלות פירעון המתמחים בתחום, סיכוייך ליהנות מיתרונות המסלול יגדלו משמעותית.

במסגרת המסלול החדש של משרד המשפטים חדלות פירעון אינה הכרחית

משרדי חדלות פירעון מסמכים
משרדי חדלות פרעון משרד המשפטים

המשבר הנוכחי עימת את מדינות העולם המערבי עם אתגרים שמעולם לא נאלצו לצלוח בעבר. רבים האמינו כי מגיפות גלובליות הן נחלת העבר וכי הטכנולוגיות הרפואיות העומדות לרשותנו הפכו אותנו חסינים למשבר מסוג זה. התפשטות הקורונה תפסה את רובנו לא מוכנים וכעת ממשלות העולם, ובתוכן גם ממשלת ישראל, נדרשות לספק פתרונות. אחד מהאתגרים הגדולים ביותר עמם נאלצים להתמודד האזרחים, הוא הקושי הכלכלי המגיע עם השבתת מקומות העבודה והירידה המשמעותית ברווחים. עסקים רבים עומדים בפני קריסה כלכלית מוחלטת וההשלכות על המשק הישראלי עשויות להיות רחבות מאוד בהיקפן. כדי למנוע מעסקים להגיע לחדלות פירעון משרד המשפטים התווה הוראת שעה הממתינה לחקיקה שתאפשר לעסקים שהות נחוצה כדי להסדיר את מצבם הכלכלי.

הוראת השעה נועדה על מנת להצר את טווח פעולתו של הנושה בכל הקשור לפתיחת הליכי חדלות פירעון. אם בעבר התקופה שנדרשה לגיבוש חזקה לחדלות פירעון היה חודש אחד, כעת התקופה תוארך לשלושה חודשים. בתקופה זו, תהיה לחברה הנתונה במשבר ההזדמנות להגיע להסדרים מחוץ להליך. בנוסף, ראשי בית המשפט לבצע עיכוב הליכים למשך שלושה חודשים נוספים, ככל שהדבר עשוי לקדם הסדר.

מהי משמעות הדבר?

בדרך אל שיקום כלכלי – במסגרת הוראת השעה שמציע משרד המשפטים חדלות פירעון יכולה להידחות ומאפשרת לך יותר מרחב פעולה. בתקופת שהות זו, ההליכים מוקפאים ולך יתאפשר להמשיך לנהל את החברה ולנסות להפיק רווחים שישמשו אותך במסגרת הסדר.

עקב העלייה בבקשות לחדלות פירעון משרד המשפטים יוזם פתרונות חדשים

חדלות פירעון משרד המשפטים
משרד המשפטים חדלות פירעון

בשבועות האחרונים, הוצפו הרשויות בבקשות לפתיחה בהליכי חדלות פירעון. על פי נתונים ראשוניים, קיימת עלייה של מעל 70% בכמות הפניות ב-2020. העומס האדיר על המערכת אינו מאפשר לקיים הליכים תקינים ומעיד על מצוקה שחשוב לתת לה מענה. לכן, בנוסף להשעיית התהליכים, כוללת הוראת השעה תקנות נוספות שמטרתה לצמצם את כמות הבקשות.

במסגרת הוראת השעה, הותווה מסלול ייעודי למשבר הקורונה הנועד ללוות חברות שנקלעו לחובות ולקדם חייבים ונושיהם לקראת הסכם מחוץ לכותלי בית המשפט. ברמת מבט העל, התהליך יקדם את השיקום הכלכלי הכולל של המשק הישראלי ויאפשר לחברות רבות יותר להישאר עם הראש מעל המים ולהשיב את חובם מבלי לאבד את העסק.

האם כל חברה תהיה זכאית למתווה?

יש להכיר לעומק את חוק חדלות פירעון בהוצאה לפועל כמו כן חשוב לדעת שכדי להבטיח שהתקנות החדשות לא ינוצלו לרעה, יחולו מספר הגבלות.

  • במקרים מסוימים, ימונה מפקח מטעם בית המשפט אשר יבצע חקירות ויוודא כי התהליך מתנהל בתום לב.
  • חברה המנוהלת במתווה תורשה אך ורק לבצע פעולות שהן חלק מהתנהלותה השגרתית ללא עסקאות חריגות.

משרדי חדלות פירעון יסייעו לך לקבל הליך מיטיב

ההתנהלות מול בתי המשפט והנושים עשויה להיות מורכבת ומפרכת ביותר. על מנת להיכלל במתווה וליהנות מההטבות הטמונות בו, להגיע להסדר הוגן ומיטיב במסגרת המשא ומתן עם הנושים ולמצות את המיטב מהתהליך, חשוב להיעזר בליווי של משרד עורכי דין המתמחה בחדלות פירעון. משרדי חדלות פירעון מנהלים תיקים רבים ולומדים לעומק את הנסיבות הייחודיות של החייבים. היכרותם עם התחום המשפטי הרלוונטי ועם עולם העסקים מאפשר להם להגיע לכל משא ומתן מגובים בידע מקצועי ויקנו לך את הביטחון הנדרש כדי לצלוח את האתגר.

משרד המשפטים חדלות פירעון | חדלות פירעון משרד המשפטים | משרדי חדלות פירעון

 

עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך
Call Now Button