מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

שיקום כלכלי בצל הקורונה

שיקום כלכלי ליום שאחרי – קשיים כלכליים בצל הקורונה

נכנסנו לתקופה המתאפיינת באי וודאות ומביאה המון חששות. לצד הפחד על שלמות הגוף, יש גם לא מעט מתחים כלכליים ואזרחים רבים – בעלי עסקים ושכירים כאחד – עשויים לעמוד בפני קריסה כלכלית. כדי להגיע להסדר חובות שניתן לעמוד בו ולהתנהל בצורה אופטימלית מול הוצאה לפועל, משרד עו”ד מישאל גאון עומד לרשותך.

מדי יום ביומו, אנו עדים לצערנו למשברים רבים שפוקדים משפחות בישראל. תקופת הסגר הארוכה וההגבלות המחמירות המוטלות את העסקים, פוגעות משמעותית בשכירים רבים ועצמאים רבים שברו את מטה לחמם עקב הירידה בהיקפי המכירות ואי היכולת לפתוח אתקו בתי העסק. ישנם גורמים רבים למשבר הכלכלי הזה ולא לכולנו יש את היכולת להתגבר עליהם ולחזור לשגרה בקלות. עם זאת, חשוב לזכור – גם אם הגעת למצב בו אין לך את היכולת לפרוע את חובותיך ונפתח נגדך תיק בהוצאה לפועל, לא הכול אבוד. החוק הישראלי מעמיד לרשותך הליכים ואמצעים רבים להסדיר את התחייבויותיך באופן הוגן ולהתחיל בדרך חדשה.

ברשימה הזו, אסקור כמה מהגורמים העיקריים למשבר הנוכחי ואת מגוון השירותים שאנו מספקים לחייבים החדשים שנוצרו עקב הימים הטרופים הללו. הצוות המקצועי שלנו ילווה אותך לאורך כל הדרך עם יחס אישי וקשוב ויסייע לך לעבור את התקופה הקשה על הצד הטוב ביותר.

פגיעה במשכורות

עובדים רבים נשלחו לחל”ת בתקופת הקורונה. עבור חלקם, משמעות הדבר היא הסתמכות על קצבת אבטלה הנמוכה מהמשכורת השוטפת ואילו אחרים, אינם זכאים אפילו  לכך. בינתיים, התחייבויות קודמות שלקחנו על סמך ההכנסות הצפויות מהמשכורת אינן נפרעות. תנאים אלו יוצרים מתכון בטוח לצבירת חובות. במקרים אלו ייתכן שנזדקק להסדר חובות מיוחד המותאם למצבנו החדש. סעיף 19א’ לפקודת פשיטת הרגל התש”ם-1980 מאפשר לפרוס מחדש חובות באישור בית המשפט ולפרוע את חובותיך באופן שיאפשר שיקום כלכלי וחזרה לשגרה. לאורך השנים צוות משרדנו ליווה חייבים רבים בתהליך וסייע להם להשיב את השליטה על חייהם.

עלויות התאמת העסק למצב החדש

עסקים רבים מסתמכים על מכירות פרונטליות בלבד. השינוי הדרסטי שנוצר כמעט בן לילה במדינה, תפס רבים מאיתנו לא מוכנים. כדי להישאר עם הראש מעל המים, נדרשים עסקים לפתח אפיקי מכירה חדשים. בניית פלטפורמות סחר מקוון, הקמת מערך משלוחים ושירותי מכירה נוספים מרחוק, דורשים הוצאות כספיות משמעותיות.

בנוסף, עסקים רבים המסתמכים על מוצרים מיובאים התקשו לאחרונה לקבל סחורות מחו”ל עקב ההגבלות, מה שפגע משמעותית בהיצע המוצרים שלהם.

במסגרת כל המאמצים להישרדות, אנו עלולים לקבל החלטות פיננסיות שאחר כך יהיה קשה מאוד לעמוד בהן. במידה ולא הצלחנו לייצר הכנסה שתכסה את ההשקעות החדשות שלנו, נמצא את עצמנו מהר מאוד מנהלים תיק בהוצאה לפועל. החדשות הטובות הן שישנם לא מעט כלים משפטיים המאפשרים לעסקים להגיע להסדר עם נושיהם ולעבור שיקום כלכלי שיאפשר להן לחזור לפעילות. אנו מאמינים ששמירה על עסקים התורמים על יציבות הכלכלה, תמיד עדיפה על ענישה והליכי גבייה שאינם מקדמים את תועלתם של אף אחד מהצדדים. להסדר חובות יעיל ולכינון הסכם מיטיב עם נושיך שיאפשר לך להציל את העסק, אנחנו כאן בשבילך.

דוחים את החובות של היום למחר

מוסדות פיננסיים רבים מציעים בשבועות האחרונים הצעה מפתה לשכירים ועצמאים כאחד – דחייה בתשלומי החזר ההלוואות והמשכנתא. על פניו, לטווח הקצר הדבר מאפשר מרחב נשימה ומספק לנו הזדמנות לנתב כסף חיוני למקומות אחרים. עם זאת, החוב ההולך ומתנפח ממתין לנו לימים שאחרי הדחייה. לפני שנבין מה קורה, נמצא את עצמנו מתמודדים עם חובות שכבר לא נוכל לכסות. כדי להימנע מאי הנעימות, מסיבוכים מיותרים ומהגבלות ועיקולים שרק יחמירו את המצב, חשוב לספק מענה לבעיה מבעוד מועד. אנו נסייע לך לפנות אל הוצאה לפועל עם כל הנכונות להסדיר את המצב בהקדם. שיתוף הפעולה שלך בשילוב עם הליווי המשפטי המקצועי, יאפשר לך ליהנות מכלים נוחים יותר להסדר חובות מול הבנקים ולפתוח בתהליך לשיקום כלכלי שבהדרגה ישיב אותך לימים כתיקונם, לפני שמשבר הקורונה טרף את הקלפים.

בחובות מטפלים

יש לנו נטייה, כבני אדם לטמון את הראש בחול. ברוב המקרים, זה לא נובע מחוסר אכפתיות, אלא מפחד עצום שאיננו מצליחים להישיר אליו מבט. אנו מעדיפים לדחות את ההתמודדות עם הבעיה. כשזה מגיע לחובות, אמנם, תגובה מהירה היא המפתח. כיום יותר מאי פעם עומדים לרשותך כלים גמישים להסדר חובות שיוכלו להוציא אותך מהצרה. אנו מאמינים כי יושרה, כנות והודאה בבעיה היא המדיניות הטובה ביותר לצאת ממשברים.

אנו מבינים את החששות שלך ומציעים לך יד מכוונת, אוזן קשבת ואת כל הידע המקצועי שרכשנו בחלוף השנים כדי להתמודד עם המצב באופן אחראי ומושכל. הניסיון הרב שלנו בהליכי הוצאה לפועל, מאפשר לנו לספק מענה מקצועי ויעיל גם למקרים המורכבים ביותר. לא משנה אם מדובר בחייב פרטי או בבית עסק במשבר, אנו נסייע לך להגיע אם בית המשפט להסדר הוגן המקדם שיקום כלכלי.

שיקום כלכלי לחייבים

תפיסת העולם שליוותה את פעילות משרדנו לאורך כל השנים, מחלחלת היום גם אל המחוקק ואל בית המשפט. כיום מובן יותר מאי פעם שהסדר חובות גמיש שיאפשר לחייב לחזור ולתרום לכלכלה וצעדים מיטיבים לקראת שיקום כלכלי יהיה בסופו של דבר בשכרם של כל הצדדים ויעילים הרבה יותר מהגבלות וניהול תיקים בהוצאה לפועל. החוקים החדשים להסדר חובות והכלים הנמצאים בידי בית המשפט, מפקידים בידיך אפשרויות רבות מאי פעם לפתוח דף חדש ולהבטיח את עתיד משפחתך לאחר משברים קשים.

כדי להתחיל בתהליך שיוציא אותך מהמשבר ויאפשר שיקום כלכלי מיטיב, משרד עו”ד מישאל גאון עומד לרשותך ומתחייב לזמינות גבוהה וליחס אישי וקשוב עבור כל צרכיך. לפרטים נוספים ולתיאום פגישת ייעוץ ראשוני, אנו מזמינים אותך להשאיר פרטים באתר עוד היום ואנו נחזור אליך בהקדם.

 

עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך
Call Now Button