מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

חשבונות מוגבלים לעוסק מורשה בחובות

חשבונות מוגבלים לעוסק מורשה בחובות

במאמר הנוכחי תקראו על ההשפעה של חשבונות מוגבלים לעוסק מורשה בחובות, המטרה של חשבונות מוגבלים לעוסק מורשה, ההגבלות של חשבונות מוגבלים לבעלי עסקים בחובות וכן מה איך ניתן למנוע או להוציא ממצב של חשבונות מוגבלים לעסקים בחובות. תמיד תוכלו לפנות אלינו – עורך דין חדלות פירעון מומלץ.

מה ההשפעה של חשבונות מוגבלים לעוסק מורשה בחובות

חשבונות של עסקים ש-10 צ’קים בהם לא כובדו הופכות לחשבונות מוגבלים לעוסק מורשה בחובות. בנק ישראל מסמיך את הבנק בו מתנהל חשבונו של אותו בעל עסק להגביל את חשבון הבנק שבו לא כובדו 10 המחאות ויותר במשך תקופה של שנה. חשבונות מוגבלים לעוסק מורשה בחובות מגבילים את היכולת הכלכלית של העסק, הוא אינו יכול לרשום צ’קים, אינו יכול לקבל הלוואה או אשראי מהבנק בו הוגבל החשבון. גם אם פעל בתום לב והחזרת הצ’קים אינם באשמתו וגם אם יש לו חוב למס הכנסה התיישנות.

חשבונות מוגבלים לעוסק מורשה בחובות
חשבונות מוגבלים לעוסק מורשה בחובות

חשבונות מוגבלים לעוסק מורשה

חשוב להדגיש כי חשבונות מוגבלים לעוסק מורשה בבנק אחד אינם משפיעים על חשבונותיו האישיים והעסקיים המתנהלים בבנקים אחרים וגם לא על בדיקת חובות למס הכנסה. על פי חוק, חשבונות מוגבלים לעוסק מורשה מאפשרים חופש פעולה לבעל העסק בחשבונות בבנקים אחרים המתנהלים על ידו, כולל תשלום בהמחאה וכל שאר הפעולות. כמו כן חשוב להבהיר טעות נפוצה. אין קשר בין חשבון מוגבל לחשבון מעוקל. ולכן בעלי חשבונות מוגבלים לעוסק מורשה יכולים למשוך כסף מזומן בחשבון וכן להפקיד מזומן והמחאות שאותם יוכלו למשוך כאשר ההמחאה תהפוך למזומן בחשבון לאחר ארבעה ימי עסקים. מטרת ההגבלה היא הגיונית – לכפות על בעל החשבון הרגלי התנהלות פיננסיות נכונות, לקחת אחריות על המחאותיו. היגיון זה מתקשה מעט להבין דווקא את עניין הוראות הקבע הבנקאיות או חיובי כרטיס אשראי, שבהם גם אם הבנק לא יכבד 20 הוראות חיוב לא יוגבל בעל החשבון.

חשבונות מוגבלים לעוסק מורשה
חשבונות מוגבלים לעוסק מורשה

חשבונות מוגבלים לבעלי עסקים בחובות

מה שאמור לעיל לגבי חשבונות מוגבלים לבעלי עסקים בחובות שההגבלה חלה רק על חשבון אחד בלבד, הדבר נכון רק לגבי מוגבל רגיל אך אם מדובר בחשבון מוגבל חמור המצב שונה, במצב זה יהיו כל חשבונותיו של בעל העסק מוגבלים. גם לגבי תשלום בהמחאות וגם לגבי העמדת אשראי או הלוואה בנקאית וכדומה. חשבונות מוגבלים לבעלי עסקים בחובות המגיעים למצב של הגבלה חמורה יגבילו את בעל העסק בקבלת אשראי בנקאי על פני שנים רבות גם לאחר שייצא מההגבלה באופן רשמי. קיים הבדל נוסף לגבי חשבונות מוגבלים לבעלי עסקים בחובות בין חשבון מוגבל למוגבל חמור, חשבון מוגבל נמשך על פני שנה אחת ואילו מוגבל חמור נמשך על פני שנתיים.

חשבונות מוגבלים לבעלי עסקים בחובות
חשבונות מוגבלים לבעלי עסקים בחובות

איך מונעים מצב של חשבונות מוגבלים לעסקים בחובות

כדי לא להגיע למצב של חשבונות מוגבלים לעסקים בחובות מומלץ לא לפרוע חובות או לשלם עם צ’קים אלא בהוראות קבע בנקאיות או באמצעות כרטיס אשראי. בדרכי תשלומים אלו אין סיכוי להגיע למצב חשבונות מוגבלים לעסקים בחובות. בנוסף, חשוב לנו להדגיש כי גם אם הגעתם למצב של חשבונות מוגבלים לעסקים בחובות עדיין יש הרבה מה לעשות. אם לפחות אחת מההמחאות הוחזר על ידי הבנק שלא כדין הרי שזה מסיר למפרע את ההגבלה. ובשביל כך יש צורך להיות בקי בחוק או לחילופין למצוא פרצות בחוק המבטלות את נימוק הבנק להחזרת הצ’ק. עבודה זו צריכה להיעשות על ידי איש מקצוע הבקי בתחום זה ובתחום הליך פשיטת רגל החדש לעסקים בחובות, תנו לנו לעשות את העבודה בשבילכם, במרבית המקרים אנו מצליחים.

חשבונות מוגבלים לעסקים בחובות
חשבונות מוגבלים לעסקים בחובות
עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך
Call Now Button