מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

הפטר בהוצאה לפועל לפי החוק החדש

הפטר בהוצאה לפועל לפי החוק החדש

לא פעם הסיבה להיסחפות לתסבוכת כלכלית היא בגלל התנהלות לא מסודרת, לכן החוק מאפשר בקשת הפטר בהוצאה לפועל, אך צריך לדעת איך זה עובד לפי החוק החדש. מהו ההפטר ומה ההבדל בין הפטר בפשיטת רגל לבקשת הפטר אחרת, מה זה ביטול הפטר חלוט ונגד מי עושים זאת, מה קורה כשמסתבכים עם הוצאה לפועל בנק הפועלים או בנק אחר, וכן חוב אבוד בנק הפועלים, על כל זאת תקראו במאמר שלפניכם, או התייעצו אתנו.

הפטר בהוצאה לפועל לפי החוק החדש

מתמטיקאי יהודי בשם פאול וולפסקהל תכנן להתאבד בעקבות אהבה נכזבת, התכנון שלו היה לירות בעצמו בשעת חצות. פאול שהיה אדם מאוד מסודר הגיע לביתו והתכונן לשעה היעודה, הוא הביט בשעונו וראה שיש לו עוד שעה עד לשעת חצות, ומכיוון שלא שינה תכניות מרגע לרגע, החליט להתעמק בינתיים בבעיה מתמטית מורכבת, כשסיים לפתור את הבעיה שם לב שחלפה השעה שתכנן להתאבד, ומכיוון שהיה כל כך מסודר, החליט על ביטול התכנית, והחליט לשקם את מצבו הנפשי ולחיות עוד שנים רבות… אז לא כל אחד הוא כזה מסודר, והרבה אנשים נקלעים לתיקי הוצאה לפועל בשל חוסר תכנון כלכלי נכון. החוק מאפשר לחייבים להגיש בקשת הפטר בהוצאה לפועל לפי החוק החדש והשינויים שבו. הפטר בהוצאה לפועל לפי החוק החדש מאפשר לבקש פטור מהחובות בהתאם להליכי חדלות פירעון, ולא לפי חוק ההוצאה לפועל שהיה קיים עד היום. התנאי הבסיסי לפתיחת הליכי חדלות פירעון ולבקשת הפטר בהוצאה לפועל לפי החוק החדש הוא שסכום החובות של החייב הוא פחות מ-150,000 ₪.

הפטר בהוצאה לפועל לפי החוק החדש
רוצים הפטר בהוצאה לפועל לפי החוק החדש? תנו זאת למומחים

מה ההבדל בין הפטר בפשיטת רגל

לפני שנדון מה ההבדל בין הפטר בפשיטת רגל, נפרט קצת על מושג ההפטר. ההפטר מעניק לחייב פטור מחובותיו. הרשם יכול להחליט אם להעניק את ההפטר או לא. אבל חשוב לדעת שהתנאי הבסיסי לקבלת ההפטר הוא התנהלות כלכלית נכונה וחלקה, לפחות מעת פתיחת התיק בהוצאה לפועל. כעת ננסה להסביר מה ההבדל בין הפטר בפשיטת רגל. כשמגישים בקשה להפטר לחייב מוגבל באמצעים, צריכים לצרף לכך העתק של ההחלטה שבה הוחלט להכריז על החייב כמוגבל באמצעים. וכן אסמכתה או אסמכתאות על המצב הכלכלי העכשווי של החייב. האסמכתאות יכולות לכלול: תלושי שכר, תדפיסי תנועות בבנק, פוליסות ביטוח, תדפיסים על תכניות חיסכון וקופות גמל, ועוד. וכן כתב חתום בידי עורך הדין המצהיר על ויתור סודיות. ובכן, כעת נביא את הפרטים המגדירים מה ההבדל בין הפטר בפשיטת רגל. בפשיטת רגל ניתן לבקש הפטר בין אחד וחצי לארבע שנים מעת פתיחת התיק בהוצאה לפועל. ובלבד שסכום החובות יהיה מתחת 150,000 ₪. לא ניתן לבקש הפטר כאשר לחייב יש נכסים אשר ניתן לממש אותם ולפרוע מתמורתם את החוב.

מה ההבדל בין הפטר בפשיטת רגל
מה ההבדל בין הפטר בפשיטת רגל?

ביטול הפטר חלוט

כעת נעבור לנושא ספציפי בעניין הוצאה לפועל, הנושא המדובר הוא חובות לבנקים. אנשים שפותחים עסק מצליח, הבנק סומך עליהם, אך בשלב כלשהו העסק מתחיל לקרטע… והוא והבנק כבר לא חברים… בימים ספורים יכול בעל העסק למצוא את עצמו בחובות עתק של מאות אלפי ₪, ולהיכנס לסחרור של הוצאה לפועל, פשיטת רגל, בקשת הפטר, ביטול הפטר חלוט וכו’ וכו’. כאשר בנק מעניק אשראי לעסק זה אומר שהבנק מביע אמון בעסק, באופן התנהלותו וברווחיותו. אך כאשר אנשים אלו מועדים שלא באשמתם, הבנקים הם הראשונים שידפקו על דלתותיו, או יותר נכון ירצו לקחת ממנו את דירת מגוריו, ולנשל ממנו אפילו את הדלתות… הפתרון הוא לפעמים פתרון הפטר חלוט, אך צריך להתייעץ על כך עם עורך דין מומחה.

ביטול הפטר חלוט
ביטול הפטר חלוט

הוצאה לפועל בנק הפועלים

אז כמו שאמרנו, מי שנכנס לחובות, בעיקר נגד הבנקים, קשה לו מאוד לצאת לדרך חדשה. בין אם ההסתבכות שלו היא הוצאה לפועל בנק הפועלים או כל בנק אחר. אדם שהסתבך מול הבנק חייב להתייעץ עם עורך דין או משרד עורכי דין מומחה ובהקדם, כל יום שעובר יכול רק לגרום למצב גרוע יותר. ישנם משרדי עורכי דין מומחים לענייני הוצאה לפועל בנק הפועלים ובנקים אחרים. מומלץ להתייעץ אתם ואף לבקש מהם ייעוץ. כי כאמור, הוצאה לפועל בנק הפועלים אינו דבר של מה בכך.

הוצאה לפועל בנק הפועלים
מתמחים בהוצאה לפועל נגד בנק הפועלים ושאר הבנקים

חוב אבוד בנק הפועלים

בעניין חובות לבנק, עורך דין מומחה יכול לגרום לכך שהחוב יהיה חוב אבוד בנק הפועלים או כל בנק אחר. עורך דין מומחה יכול לסייע בידכם להשתקם כלכלית גם אם מדובר בחוב אבוד בנק הפועלים או בנקים אחרים. הכלים העומדים בפני עורך הדין הם הקפאה של ההליכים שהבנקים מפעילים נגד החייב ותספורת של החובות, הגשת בקשות הפטר, הגשת בקשה לביטול הגבלות ועיקולים ולהביא לידי כך שהחוב יהיה חוב אבוד בנק הפועלים.

חוב אבוד בנק הפועלים
איך גורמים שיהיה חוב אבוד בנק הפועלים?
עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך
Call Now Button