מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

עיקולים הוצאה לפועל

עיקולים הוצאה לפועל

לעתים אנשים שחייבים להם כספים יעשו הכול על מנת להגביל את החייב באמצעות טופס פשוט להטלת הגבלות בהוצאה לפועל הם יעשו עיקולים הוצאה לפועל והגבלות נוספות, חשוב שהחייבים כהגדרתם בחוק הוצאה לפועל יידעו שכיום יש את הרפורמה החדשה בהוצאה לפועל והרבה הגבלות אפשר להסיר, כדי לעשות את הדבר ביעילות יש לשכור שירותי עורך דין חדלות פירעון.

עיקולים הוצאה לפועל

כשנכנסים למערבולת כלכלית סבוכה, כל פעולה עלולה לסבך יותר את המצב, בדיוק כמו מי שנקלע למערבולת בים, אם לא יבוא המציל ויגיש לו עזרה מבחוץ הוא לא יצליח להיחלץ. אז מה הם הכלים העומדים לעו ד הוצאה לפועל כדי לחלץ את האדם מטביעה כלכלית? הפעולות הננקטות בדרך כלל על ידי הנושים הם פתיחת תיק בהוצאה לפועל, ההמשך הוא עיקולים בהוצאה לפועל, צו עיכוב יציאה מהארץ והגבלות נוספות. עורך דין המתמחה בענייני הוצאה לפועל מנסה להגיע להסדר חובות בדרך של משא ומתן והתפשרות. אם אינו מצליח, הוא ינסה להגיע מה’צד השני’, הוא ינסה להסיר את ההגבלות ולבטל עיקולים הוצאה לפועל. אלו הם רק חלק מהאפשרויות החוקיות העומדות לרשותו. המטרה היא להביא את החייב לחוף מבטחים, להתחלת חיים חדשים שתהייה לו האפשרות לחשוב על איזון חיובי. במצבו העכשווי הוא חסר יכולת פיזית ומנטאלית. כי רק כשאדם במצב רגוע מבחינה נפשית ושאינו ניצב בפני נחשול עוצמתי, כשיסירו ממנו את האיום של עיקולים הוצאה לפועל ושאר סנקציות, הוא יוכל לייצב את עצמו ולצאת לחיים חדשים.

עיקולים הוצאה לפועל
עיקולים הוצאה לפועל. נשמור שלא יפילו אתכם

טופס הטלת הגבלות בהוצאה לפועל

המלחמה המתנהלת מצד הנושים כנגד אדם החייב להם כספים כוללת לא רק התקפה באמצעות עיקולים, אלא גם שאר כלי מלחמה, כגון טופס הטלת הגבלות בהוצאה לפועל. באמצעות טופס הטלת הגבלות בהוצאה לפועל יכול הנושה, על פי תקנות ההוצאה לפועל להגביל אדם שלא הוכרז כחייב מוגבל באמצעים בהגבלות שונות. הנושה מגיש את טופס הטלת הגבלות בהוצאה לפועל. הנושה ממלא טופס 506 ובאמצעות טופס זה הוא מצהיר כי החייב הוא בעל יכולת אך הוא משתמט בזדון מתשלום חובותיו. מנגד יכול החייב להגיש בקשה לבית המשפט לבטל את ההגבלות שהוטלו עליו. הטופס לבקשת הביטול הוא טופס 214 שניתן להורידו באתר רשות האכיפה והגבייה. טופס נוסף שניתן להוריד ברשות האכיפה והגבייה הוא טופס לעדכון ריביות והפרשי הצמדה בתיק, או לבקשת הנחה בהפרשי ההצמדה והריבית.

טופס הטלת הגבלות בהוצאה לפועל
טופס הטלת הגבלות בהוצאה לפועל. איך אפשר להתחכם עליה?

חייבים בהוצאה לפועל

כאמור, להיות חייבים בהוצאה לפועל זה לא דבר של מה בכך, זה חושף את החייב להגבלות שונות שהזוכה יכול לבקש נגד החייב. להיות חייבים בהוצאה לפועל יכול להוביל להגבלות ברישיון נהיגה, הגבלות בחידוש דרכון, הגבלות בקבלת כרטיסי אשראי וצ’קים, הגבלות על יציאה מהארץ ועוד. מצד שני בהגדרת חוק ההוצאה לפועל יש גם הקלות מסוימות כלפי החייב. במקרים מסוימים הוא יכול לבקש הקלה בהגבלות, אישור מיוחד לטיסה לחוץ לארץ, וכן אישור להחזקת וחידוש רישיון נהיגה. כמו כן, במקרים מסוימים יכולים חייבים בהוצאה לפועל לבקש הנחה של 25% בריביות והצמדה. ההנחה צריכה לעבור את אישורו של הרשם, ובכל מקרה אינה יכולה להינתן על חוב שנוצר בתיק של מזונות.

חייבים בהוצאה לפועל
חייבים בהוצאה לפועל? פנו אלינו לייעוץ

הרפורמה החדשה בהוצאה לפועל

הרפורמה החדשה בהוצאה לפועל מביאה בכנפיה הקלות נוספות כלפי החייב, על מנת שיוכל להשתקם במהירות ובכבוד ולחזור בהקדם לתלם. לפי הרפורמה החדשה בהוצאה לפועל אפשר לבטל עיקול של משכורת כדי שיוכל המשתכר להשתקם בהקדם ולהביא פרנסה לביתו, אפשר לקבל אישור לפתוח חשבון בנק, כך יוכל להיחלץ במהירות ממצבו הכלכלי. כמו כן, לפי הרפורמה החדשה בהוצאה לפועל ניתן לסגור חובות בקלות וביעילות, וכן ניתן לבטל עיקולים בהליך מזורז של 24 שעות. כמו כן ניתן לבטל הגבלה על החזקת או קבלת רישיון נהיגה. או הקלה בשאר ההגבלות. כל ההקלות וביטולי ההגבלות ניתנות בהתאם לזכאות של החייב ולמוסר התשלומים שלו מעת פתיחת התיק בהוצאה לפועל, עד לעת הגשת הבקשה.

הרפורמה החדשה בהוצאה לפועל
הרפורמה החדשה בהוצאה לפועל הביאה הקלות

עורך דין מתמחה בהוצאה לפועל

כדי להצליח בבקשת ההקלות וביטולי החובות צריך להתייעץ עם עורך דין מתמחה בהוצאה לפועל. עורך דין המתמחה בהוצאה לפועל יודע את ההגדרות החדשות ומכיר את הרפורמה והסעיפים הקטנים ברפורמה. עורך דין מתמחה בהוצאה לפועל יגיש עבורכם בקשה למחיקת רוב מוחלט של החובות בהתאם לרפורמה החדשה. אך נדרש לכך עורך דין בעל ותק והבנה בתחום. עורך דין שיש לו ניסיון בניהול הסדרי חוב ותיקים של חדלי פירעון. עורך דין מתמחה בהוצאה לפועל יש לו ניסיון בפשיטת רגל, עיכוב של הליכים בהוצאה לפועל, הקפאה של הליכי גבייה, פירוק של חברות, ביטול של עיקולים ושאר הגבלות ועוד ועוד. בקיצור, שלא נצטרך… אבל אם כן, שיהי לפחות בעזרת עורך דין מומחה.

עורך דין מתמחה בהוצאה לפועל
עורך דין מתמחה בהוצאה לפועל זה אנחנו

 

עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

×

שיחת ווטסאפ