מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

ביטול עיקול בהוצאה לפועל

עיקול חשבון בנק הוצאה לפועל

ביטול עיקול בהוצאה לפועל הוא אפשרי אך חשוב לבצע זאת נכון. עו”ד עיקול חשבון בנק הוצאה לפועל מסביר על הליך של עיקול חשבון בנק הוצאה לפועל ואיך לבצע בקשה לביטול עיקול בהוצאה לפועל באופן שימקסם את סיכוי החייב לקבל את הביטול לו הוא זקוק על מנת להמשיך בנוחות בחיי היום יום. בקשה לביטול עיקול הוצאה לפועל כרוכה בכמה שלבים עיקריים, במידה ואתם לקראת ביטול עיקול משכורת בהוצאה לפועל יש לקרוא את הכתבה.

ביטול עיקולים בהוצאה לפועל

בקשה לביטול עיקול בהוצאה לפועל
עיקול חשבון בנק הוצאה לפועל

הוטלו עליך עיקולים? ביטול עיקול בהוצאה לפועל אינו משימה קלה. כאן ניתן ללמוד כיצד לפעול לביטול עיקול חשבון בנק בהוצאה לפועל או ביטול עיקול משכורת בהוצאה לפועל.

צברת חובות? כיום יותר מאי פעם מובן לרבים מאיתנו שזה יכול לקרות לכל אחד. הכלכלה הישראלית מציבה אתגרים רבים לבעלי עסקים ולשכירים כאחד ובעיקר בתקופה זו, כאשר המשק נתון במשבר עמוק, צבירת חובות עשויה להמתין לנו ממש מעבר לפינה. רשות ההוצאה לפועל הוקמה על מנת לספק בידי נושים כלי אכיפה על מנת להבטיח את פירעון חובם. כך למשל, במידה וידרוש הנושה כי יבוצע נגד החייב עיקול חשבון בנק הוצאה לפועל עשויה להיעתר לבקשתו ולמנוע כל פעולה בחשבון לאלתר. למרבה הצער, פעמים רבות נתון החייב במצב כלכלי אשר אינו מאפשר לו להחזיר את החוב שלא באשמתו ועיקול חשבון הבנק רק מעמיק את המשבר ולא מקרבים את המצב לפתרון כהוא זה. הצעד הראשון בדרך להגעה להסדר ולהיכנס אל מסלול לשיקום כלכלי הוא לפנות לעורך דין שיסייע לך לקדם בקשה לביטול עיקול חשבון בנק בהוצאה לפועל או ביטול עיקול משכורת בהוצאה לפועל. כאן נלמד כיצד מבוצע ביטול עיקול בהוצאה לפועל.

כדי למנוע עיקול חשבון בנק הוצאה לפועל אינה חייבת להיות הכתובת

עורכי דין חדלות פירעון מישאל גאון מסבירים, כדי ליהנות מהדרך היעילה ביותר לביטול עיקולים הוצאה לפועל כלל אינה חייבת להיות הכתובת הראשונה שלך. הדרך היעילה ביותר לבטל עיקול, היא להימנע ממנו. חשוב לזכור כי יתקבלו התראות רבות להסדיר את חובך ולכן, חשוב לפעול במהירות ולטפל בחוב לפני שיגיע לכדי עיקולים והגבלות. גם ללא פנייה להוצאה לפועל, תמיד ניתן להיעזר במשרד עו”ד המתמחה בייצוג חייבים ולפנות אל הנושה על מנת להגיע אתו להסדר המקובל עליו.

ישנן אפשרויות רבות העומדות לרשותם של חייבים כדי להימנע מהגבלות. ניתן להציע לנושים הסדר נושים, להגיש בקשה לאיחוד תיקים ובמקרה כי אין כל יכולת לפרוע את חובך, לפנות אל בית המשפט ולהגיש בקשה להליך חדלות פירעון. תהיה הבחירה אשר תהיה, אין ספק כי ההתנהלות האחראית והמהירה שלך יכולה למנוע עבורך קשיים רבים. ככל שהטיפול יהיה מהיר יותר, כך יהיה באפשרותך לחזור לשגרה במהירות, לשקם את מצבך ולפעול על מנת לפרוע את חובך בהקדם האפשרי.

ככל שמדובר בביטול עיקול חשבון בנק הוצאה לפועל עשויה להתנהל באיטיות ובינתיים, אנו עשויים למצוא את עצמנו תקועים במקום. לכן, מומלץ לפעול בזריזות ולהימנע מאי נעימות מיותרת. במידה ולא הצלחת להגיע לכל הסדר ראוי, או שהעיקול הגיע לפני שהספקת לפעול, תמיד ניתן להגיש בקשה לביטול עיקול בהוצאה לפועל.

איך מגישים בקשה לביטול עיקול בהוצאה לפועל?

בקשה לביטול עיקול הוצאה לפועל
בקשה לביטול עיקול בהוצאה לפועל

ביטול עיקול משכורת – על מנת להתחיל את התהליך לביטול עיקול חשבון בנק בהוצאה לפועל, יש לפנות אל רשם הוצאה לפועל על ידי הגשת טופס לביטול/עיכוב הליכים. בטופס, נסמן ב-X את סעיף 62 – בקשה לביטול ההליכים נגדך.

יש למלא את כל הפרטים בפירוט רב ככל הניתן ולציין את מספר העיקול שהוטל. ניתן לקבל את המספר מהבנק שלך. בנוסף, נצרף כמה מסמכים במידת הצורך:

  • ככל שמדובר בעיקול שהוטל בהחלטת בית משפט, יש לצרף גם את עותק ההחלטה בבקשה.
  • יש לצרף דו”ח תנועות בחשבון המעוקל בשלושת החודשים האחרונים.
  • במידה ומדובר בבקשה לביטול עיקול משכורת בהוצאה לפועל, יש לצרף גם את פרטי המעסיק ואת מספר ההליך.

בטופס ישנו מקום לציון כל נימוקי הבקשה לביטול. חשוב שנזכור שככל שמדובר בביטול עיקול הוצאה לפועל מתמקדת בצרכים קיומיים ולא תקבל נימוקים הקשורים לעוגמת נפש או תואנות כאלו ואחרות. יש להתמקד בצורך בניהול חשבון הבנק על מנת לאפשר מחייה בסיסית או כי ניהול חשבון הבנק הוא קריטי על מנת לאפשר לך להשיב את החוב. הצגת מוכנות להגיע להסדר עשויה לקדם אף היא ביטול עיקול חשבון בנק בהוצאה לפועל. כדי לוודא שכל הנימוקים שלך מוצגים בצורה הטובה והמדויקת ביותר, מומלץ בחום להיוועץ בעורך דין שיסייע לך להציג את טיעוניך באופן המעוגן בחוק ובתקדימים ובצורה רהוטה.

את הבקשה ניתן להגיש במספר דרכים:

  • לגשת ישירות אל לשכת ההוצאה לפועל באזור מגוריך ולהגיש את הבקשה.
  • לשלוח את הטופס בדוא”ל אל הלשכה בה מנוהל התיק שלך.
  • באזור האישי באתר הרשות על ידי עורך דינך.

ביטול עיקול חשבון בנק בהוצאה לפועל

מדובר באמת באחד מהפרדוקסים המתסכלים. רשות האכיפה והגבייה דורשת מחייב לפרוע את חובותיו ועל מנת ללחוץ עליו לעשות זאת, מונעת את האמצעי המרכזי המאפשר לו לעשות זאת. ללא יכולת לנהל חשבון עו”ש בצורה נורמלית, יהיה קשה מאוד להשיב את החוב מאחר ויציבות כלכלית היא תנאי הכרחי ליכולת הפירעון של החייב. למרבה הצער, ככל שמדובר על עיקול חשבון בנק הוצאה לפועל עשויה להיות עם יד קלה מאוד על ההדק לעתים קרובות. עיקול חשבון הבנק אינו חל רק על חשבונות העו”ש.

העיקול עשוי לחול על חשבונות חיסכון, ניירות ערך שבבעלותך, קרנות וקופות וכל שאר הנכסים הפיננסיים המנוהלים בבנק. לכן, חשוב שנפעל במהירות ונפנה לגורם מקצועי שיסייע לנו להגיש בקשה דחופה לביטול עיקול חשבון בנק בהוצאה לפועל. הסיוע המקצועי יכול לזרז עניינים ולייעל אותם באופן משמעותי מאחר ותהליך ביטול עיקולים בהוצאה לפועל עשוי להיות מורכב ומסורבל. כאן, ההנחיה הנכונה יכולה לעשות הבדל משמעותי.

ביטול עיקול משכורת בהוצאה לפועל

עיקול חשבון בנק הוצאה לפועל
ביטול עיקול בהוצאה לפועל

עיקול חשבון הבנק הוא רק צעד אחד העומד לרשות האכיפה והגבייה. ככל שמדובר בעיקולים נכסים פיננסיים, העיקול עשוי לחול לא רק על ההון הנוכחי שלך, אלא גם על הכנסות עתידיות. הנושה רשאי לדרוש את עיקול המשכורות שלך ישירות מהמעסיק. המשכורת תוקפא ובמקרים מסוימים אף תמומש לצורך כיסוי חובך. במידה והגעת להסדר עם נושיך, או אם המשכורת נדרשת עבור קיום בסיסי, חשוב שנגיש בקשה לביטול עיקול משכורת בהוצאה לפועל. ניתן לעשות זאת באמצעות הטופס הרגיל המשמש לבקשה לביטול עיקול בהוצאה לפועל.

עוד לפני שנפנה לביטול העיקול, חשוב שנהיה מודעים לכך כי אסור בתכלית האיסור לעקל את מלוא המשכורת של החייב. יש להותיר במשכורת סכום המשמש למחייתו של החייב, בהתאם לדינים החלים. עבור יחיד, יש להשאיר לפחות 25% מהסכום, עבור זוג 3,302 וכן הלאה. כדי לוודא מה הסכום המדויק שמוגן מפני עיקול בעניינך, חשוב להיוועץ באיש מקצוע ולבחון כיצד ניתן להגיע להסדר ולהגיש בקשה לביטול העיקול, על מנת לחזור לשגרה במהירות.

ביטול עיקולים הוצאה לפועל

מאחר ומדובר בכלי נפוץ אשר השימוש בו נעשה בקלות יחסית, ביטול עיקולים בהוצאה לפועל מהווה חלק ניכר מעבודתו של עורך הדין המתמחה בייצוג חייבים. כעיקרון, אין כל מניעה לנסות לטפל בהגשת הבקשה לבד, אך חשוב שנזכור שלרוב כשמדובר בביטול עיקולים הוצאה לפועל עשויה לקחת את הזמן ובמידה ולא נדע כיצד לדחוף את הבקשה שלנו, אנו עלולים ליפול בי הכיסאות. אם כן, סיבה אחת לפנות לייצוג היא על מנת לזרז עניינים, אך זו רק ההתחלה.

בסופו של יום, העיקולים לא ייפסקו במידה ולא נטפל בבעיה. ביטול העיקול הוא הצעד הראשון כדי לקבל את מרחב הנשימה, אך חשוב מאוד שניקח אחריות על המצב ונפעל כדי להבטיח שהעיקולים לא יחזרו על עצמם. עורך הדין יוכל לסייע לך ללמוד על כל האפשרויות העומדות לרשותך ולבחון באילו קריטריונים המצב שלך עומד. בין אם הייצוג יהיה מול נושיך, מול הוצאה לפועל ואפילו בבית המשפט, הידע המקצועי והניסיון של עורך דינך יספק לך יתרון משמעותי.

כדי להציג את טיעונים כראוי ולהניע את התהליכים באופן יעיל, משרד עו”ד המתמחה בתהליכי הוצאה לפועל יכול לחסוך לך זמן רב ויעשה שימוש בהיכרות שלו עם המערכת והגורמים בשטח כדי להבטיח שהדברים יתנהלו באופן ראוי. לתחומי עיסוק נוספים ניתן להכנס אל הקישור – תחומי עיסוק חדלות פירעון

ביטול עיקול בהוצאה לפועל | עיקול חשבון בנק הוצאה לפועל | עיקול חשבון בנק בהוצאה לפועל | בקשה לביטול עיקול בהוצאה לפועל | בקשה לביטול עיקול הוצאה לפועל | ביטול עיקול משכורת בהוצאה לפועל

עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך
Call Now Button