מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

איחוד תיקים לחברה

איחוד תיקים לחברות

איחוד תיקים לחברה

במציאות כלכלית בה 80% מהעסקים הקטנים אינם שורדים את שנתם הראשונה, חשוב שנשאל את עצמנו שאלה קשה אך חשובה – מה עושים כשהעסק קורס? לפני שרצים להליך פשיטת רגל, חשוב שנכיר את כל האפשרויות שעומדות לרשותנו. פניה לעורך דין פשיטת רגל לעסקים עשויה להיות צעד נבון שתקדם תהליכי הבראה בעסק ויאפשרו לך במסגרת תהליך איחוד תיקים לעלות על נתיב חדש ומיטיב יותר שישמור על הראש שלך מעל המים.

קשיים כלכליים בעסק אינם מעידים בהכרח על התנהלות כושלת. המציאות הכלכלית מולה עומדים עסקים בישראל אינה פשוטה ולעתים, מספיקים כמה חודשים קשים או מהמורה אחת בדרך כדי להכניס אותנו לסחרור מסוכן. אט אט, מתחילים להיצבר חובות מול נושים, העסק כבר אינו עומד בהחזרי ההלוואות ובהתחייבויות האשראי מול הבנק ותיקים מתחילים להיפתח מול רשות האכיפה והגבייה. כדי לעצור את הסחרור ולהתחיל להתייצב, חשוב שנפנה לעורך דין פשיטת רגל לעסקים. איש מקצוע מנוסה יוכל לסייע לנו ללמוד מה עושים כשהעסק קורס ולהנחות אותנו בנתיב החוצה מהתסבוכת. כדי ללמוד עוד על תהליך איחוד תיקים לעסקים, ריכזנו עבורך את כל מה שכדאי לדעת.

הדרך החוצה מהליך פשיטת רגל

כאשר אנו מגישים בקשה לאיחוד תיקים, אנו מספקים למעשה לעסק הזדמנות אחרונה לשמור על פעילות. לפני שנכריז כי אפסה כל תקווה ונגיש בקשה להליך בקשת רגל, חשוב שנבחן האם קיימת אפשרות להסדר חובות ולעמידה בצו תשלומים במסגרת תהליך איחוד תיקים. לתהליך זה מספר יתרונות משמעותיים.

  • במסגרת הליך פשיטת רגל, חל איסור על פתיחת חברה בע”מ. לכן, כניסה להליך זה משמעו חיסול העסק שבנית בשתי ידיך. לכן, לפני שנאמר נואש, כדאי למצות את איחוד התיקים.
  • במסגרת איחוד תיקים, יוסרו כל ההגבלות נגדך ויתאפשר לך לנהל את העסק בצורה חופשית יותר. כאשר אבן הריחיים של העיקולים, צו עיכוב היציאה מהארץ וההגבלות בחשבונות הבנק תוסר מעל צווארך, לעסק שלך יש אפשרות סבירה יותר לייצר רווחים ולצאת מהבור.
  • איחוד התיקים מכניס אותנו למסלול שסופו ידוע וברור. על ידי ליווי מקצועי של עורך דין פשיטת רגל לעסקים, ניתן להימלט מן הספק ואי הוודאות ולהיכנס אל הנתיב המוכן עד להפטר המיוחל.

עלות מול תועלת

כיום, המגמה הרווחת בבתי המשפט ובמסגרת החקיקה החדשה, היא להעדיף שיקום על פני ענישה. בסופו של יום, הופנמה כיום ההבנה הן בקרב המחוקק הישראלי והן בקרב הנושים על סוגיהם, כי כאשר הם עושים מאמצים לשמור על קיומו של עסק בישראל, יוצא הפסדם בשכרם. מדוע?

עסק מרוסק אשר אין ביכולתו לעמוד בתשלומים, ייאלץ בסופו של דבר להכריז על חדלות פירעון. התוצאה? בעלי העסק ועובדיו יאבדו את מקור פרנסתם, השוק הישראלי מאבד עסק השומר על חוסנו של המשק והנושים לא יראו את הכסף המגיע להם. בנוסף, במסגרת הליך פשיטת רגל, ינוהל בעל העסק תחת הגבלות מחמירות אשר יפגעו משמעותית באיכות חייו.

לעומת זאת, עסק אשר מקבל הזדמנות להיכנס להסדר חובות במסגרת תהליך איחוד תיקים, ישיב לפחות חלק מהחוב לנושיו. בינתיים, העסק מקבל הזדמנות להשתקם כלכלית ולחזור לאיתנו. עובדי העסק ישמרו על מקום עבודתם, לבעל העסק יישאר מקור הכנסה יציב המאפשר להם להחזיר את חובם ובסופו של דבר – כולם מרוויחים.

העסק שקוע בחובות? זה הזמן לפנות לעזרה

לעתים קרובות, אנו שקועים כל כך עמוק בניהול העסק, עד שאיננו מבחינים בזמן עד כמה אנו קרובים לקריסה. ככל שהחובות הולכים ומעמיקים, המתח והחרדה הולכים ועולים ופעמים רבות קשה לראות את האור שבקצה המנהרה. לכן, חשוב מאוד שנשכיל לפנות בזמן לעורך דין פשיטת רגל לעסקים בעל ניסיון וידע מקצועי נרחב. מן הרגע שאיש המקצוע ייכנס לתמונה, נוכל ללמוד מה עושים כשהעסק קורס, לזהות את מקור הבעיה ולגלות שישנה דרך החוצה שתאפשר לנו להציל את מקור הפרנסה שלנו.

כדי להבטיח שנציגך ישמש כמורה דרך אמין ומקצועי, חשוב לבחור במשרד עו”ד המתמחה בייצוג חייבים ובעל ניסיון נרחב בסיוע לעסקים במשבר. משרדים ותיקים יכירו לעומק טווח רחב של מקרים ויוכלו לייעד עבורך פתרונות יעילים ומדויקים לצרכיך. כשזה מגיע להבראת העסק, איש המקצוע הנכון עשוי להיות הכוח המניע לקראת הדרך החדשה שלך.

עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך
Call Now Button