מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

bdi דירוג אשראי

bdi דירוג אשראי

דירוג אשראי הינו ציון המשמש כלי עזר לנותני אשראי על מנת שיוכלו לקבוע אם להעניק אשראי למגיש בקשה כלשהו ובאיזה גובה ריבית. גובה דירוג האשראי מנסה לנבא את עמידתכם בתשלומים ובהתחייבויות שלכם לבנק או לגוף חוץ בנקאי. המידע המופיע בדוח bdi דירוג אשראי נאגר מתוך היסטוריית תשלומי ההלוואות שלכם, תיקי הוצאה לפועל, הגבלות בבנק ועוד.

Bdi דירוג אשראי – איך הוא משפיע על קבלת אשראי

אחת החברות האוגרות את נתוני האשראי של אזרחי ישראל היא חברת bdi. החברה מנתחת את הנתונים ומעניקה ציון מספרי על פי פרמטרים שנקבעו. הציון מורכב משלוש ספרות בטווח שבין 300 ל-720. את המספר מקבלים חברות האשראי לאחר שיקבלו את אישורכם. התפלגות הציונים היא בערך כך: אם הדירוג שלכם הוא עד 640 הציון שלכם נמוך והסבירות שבכלל תקבלו הלוואה או משכנתא מהבנק או מגופים חוץ בנקאיים נמוכה מאוד (על פי נתוני חברת bdi כ-17% מאזרחי ישראל נמצאים במצב זה) במצב זה, לפני שתיגשו בכלל לבנק תזדקקו לעזרה של עורך דין חדלות פירעון על מנת לשפר את הנתונים. דירוג בטווח מ-640 עד 660 נחשב לדירוג סביר, גם במצב זה סביר להניח שתצטרכו עזרה של עורך דין. דירוג מעל 660 נחשב לדירוג טוב.

Bdi דירוג אשראי
Bdi דירוג אשראי קובע אם תקבלו אשראי (תמונת אילוסטרציה)

דירוג אשראי bdi והשלבים להגשת בקשת הלוואה

חברת דירוג אשראי bdi מאפשרת כיום לכל אחד לצפות בדירוג האשראי שלו. עד לאחרונה התאפשר לאזרח הפשוט, כלומר מי שאינו מטעם חברת אשראי, לצפות רק בנתוני הדו”ח ולא בדירוג עצמו. כאמור, היום האופציה של הצפייה בדירוג העצמי אפשרית באתר חברת bdi. לפיכך אנו ממליצים על שלבי הגשת בקשה להלוואה או למשכנתא מהבנק כדלהלן:

  1. הזמינו דו”ח ריכוז נתונים באתר של בנק ישראל (מתקבל במייל תוך ימים ספורים).
  2. אם הכול תקין בחשבונכם, גשו לבנק ישירות והגישו את הבקשה, לא צפויים קשיים.
  3. אם הדו”ח מצביע שמצב חשבונכם אינו תקין. ראשית, בדקו את אמיתות הנתונים: א. אם הבנק שלכם לא עדכן נתונים שגויים או ששכח לעדכן שינויים (כגון שלא דיווח על הלוואה ששולמה). ב. אם בנק ישראל לא ‘שכח’ להוציא נתונים ישנים (מעל 3 שנים) מהדו”ח ג. וכן אם אין חשד של גניבת זהות (מה שאומר בקיצור, שנתונים של מישהו אחר נצברו בדו”ח שלכם). ובכל מקרה נסו לערער או להיעזר בנו.
  4. בדקו את הדירוג שקיבלתם בחברות הדירוג. (במקביל או לאחר שבדקתם את אמיתות הנתונים ועשיתם ככל הניתן לשפר אותם).
  5. אם הדירוג אשראי bdi עדיין נמוך פנו אלינו לראות מה עוד ניתן לעשות.
דירוג אשראי bdi
דירוג אשראי bdi – באיזה שלב בודקים (אילוסטרציה)

כנסו לקישור הבא כדי לקרוא לגבי שכר טרחה נאמן בפשיטת רגל.

מה זה דוח bdi ומה ההבדל בינו לבין חיווי האשראי

בשורות הבאות ננסה לענות מה זה דוח bdi ומה זה חיווי אשראי, כלומר מה ההבדל ביניהם. חיווי אשראי הוא כלי נוסף לבדיקת מוסר התשלומים שלכם על ידי הבנקים. חיווי האשראי אינו מכיל מידע אלא מסמן צבע ירוק כהמלצה חיובית להענקת אשראי וצבע אדום כהמלצה על אי הענקת אשראי. חברות אשראי רבות ובהם בנקים בודקים את החיווי כבדיקה ראשונית בנוגע להחלטה אם בכלל להעניק אשראי, ואילו הדירוג נבדק רק במקרה של לקוח שצבע החיווי שלו ירוק, כלומר המלצה חיובית להענקת אשראי, כדי לקבל החלטה על גובה ההלוואה, גובה הריבית, תקופת ההלוואה ועוד.

את דוח ריכוז האשראי תוכלו להזמין אצל בנק ישראל, פעם אחת בשנה ללא עלות. את חיווי האשראי וכן דירוג אשראי (וכן את דוח ריכוז הנתונים) תוכלו להזמין אצל חברת bdi. שם גם תוכלו לקבל מידע נוסף לגבי מה זה דוח bdi.

מה זה דוח bdi
אל תיכנסו לסטרס! התקשרו אלינו ונסביר לכם מה זה דוח bdi.

מה זה bdi שלילי ומה ניתן לעשות בשביל זה

אז באמת מה זה bdi שלילי? כשאומרים Bdi שלילי הכוונה היא שהדירוג הוא נמוך מדי, והבנק לא מאשר לכם הלוואה ולא שום חריגה מהמסגרת. אם יש לכם bdi שלילי הדבר הראשון שאנו ממליצים לעשות (או בעצם לא לעשות) הוא – אל תיקחו הלוואות מהשוק האפור בשום אופן, מניסיוננו אנו מכירים אנשים רבים שחשבו שלהם זה לא יקרה אך הם הסתבכו קשות. גם הלוואות חוץ בנקאיות של גופים הפועלים באופן חוקי לא מהווים פתרון אידיאלי.

במצבים אלו חובה עליכם להתייעץ. התייעצו עמנו חינם! בטרם תעשו צעד כלכלי אנו יודעים מה זה bdi שלילי ואיך ניתן להתמודד עם זה. שימו לב! גם אם הבנקים לא מאשרים לכם משכנתא, עדיין יש הרבה מה לעשות. יש לנו ניסיון רב בשיפור דוח Bdi דירוג אשראי שלי, וכן בשיקום כלכלי ומחיקת חובות לתושבי ארה”ב ובכלל.

מה זה bdi שלילי
אנו נעזור לכם להבין מה זה bdi שלילי ואיך לצאת מזה (אילוסטרציה)
עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

נקלעת לחובות?
הסדר חובות שיוציא אותך מהבוץ.
עם התאמת פיתרון בול בשבילך!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך
Call Now Button