מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

עוסק פטור בפשיטת רגל – דגשים

עוסק פטור פשיטת רגל

עוסק פטור בפשיטת רגל – מה חל על פושט הרגל? איך מתבצע הליך פשיטת רגל עוסק פטור והאם פושט רגל עוסק פטור יכול לנהל עסק והאם פושט רגל יכול לפתוח עוסק פטור במידה ואין לו?

דגשים – עוסק פטור בפשיטת רגל

הליכי פשיטת רגל זמינים לכל אדם אשר אינו יכול לעמוד בהתחייבויותיו לנושים. שכירים ועצמאים כאחד מוצאים עצמם פעמים רבות במצב הדורש הליך זה כדי לקבל סיכוי נוסף לשיקומם הכלכלי והימנעות מהגבלות מיותרות. אחת הדרכים היעילות להשיב את החוב במהירות וליהנות מהליך מיטיב, היא פתיחת עסק עצמאי. בית המשפט מתיר לחייבים לפתוח עסקים קטנים כעוסק פטור בפשיטת רגל תחת הגבלות מסוימות. כדי להתנהל בצורה המיטיבה ביותר, חשוב שנכיר אותן. על מנת לסייע לעוסקים פטורים לנהל את ההליך בצורה נבונה יותר, ריכזנו כמה נקודות שיסייעו לך להיות עם אצבע על הדופק.

פושט רגל עוסק פטור
פשיטת רגל עוסק פטור

על פניו, רשויות המסים בישראל אינן מתירות לחייב אשר הוגדר כפושט רגל לפתוח תיק במע”מ. עם זאת, במקרים רבים ייעתר המנהל המיוחד לספק בידיו של החייב אישור מיוחד שיאפשר לו לפתוח עסק ולהשתקם כלכלית. הצעד יהיה בסופו של דבר בטובתם של שני הצדדים. החייב יקבל מקור הכנסה שיסייע לו לעמוד על הרגליים, והנושים יקבלו החזר נאה לחובותיהם. צעדים כמו אלה, אשר נובעים מגישה של שיקום כלכלי ולא ענישתית, נמצאים שוב ושוב כיעילים יותר מכל הבחינות וההיבטים. כיצד ניתן לפתוח תיק עוסק פטור בפשיטת רגל? כאן נפרט את כל הצעדים.

עוסק פטור בפשיטת רגל – דגשים. לא לפעול לבד

אם עוסק פטור בפשיטת רגל מוצא את עצמו לבד בהליך חשוב לא לפעול עד לקבלת ליווי ראוי. פתיחת תיק עוסק פטור תוך הליך פשיטת רגל עשויה להיות מורכבת. הסיבות לקבלת האישור צריכות להיות מנומקות היטב והתהליך עשוי להיות כרוך בחקירת יכולת בהוצאה לפועל וצרופה בהגבלות רבות. כדי ללמוד מהן זכויותיך בהליך ולקבל החלטות המגובות בידע מקצועי, חשוב מאוד לקבל ייצוג ראוי. משרד עו”ד המתמחה בתחום ההוצאה לפועל יוכל לקדם אותך הרבה יותר בקלות לקראת פתיחת תיק עוסק פטור בפשיטת רגל ללא סיבוכים מיותרים. למידע נוסף על נושאי התמקצעות של עו”ד בתחום פשיטת רגל יש ללחוץ על הקישור – תחומי עיסוק

פשיטת רגל עוסק פטור – ניתן לנהל עסק גם תחת ההגבלות

פשיטת רגל עוסק פטור
פושט רגל עוסק פטור

פושט רגל יכול לפתוח עוסק פטור – על אף שהליכי פשיטת רגל צרופים בלא מעט הגבלות, אין הדבר אומר בהכרח כי לא ניתן לנהל במסגרתם עסק. כמובן שיהיה עלינו לנהל את העסק ללא שימוש בפנקסי המחאות או כרטיסי חיוב, מאחר שאלו אסורים במסגרת הגבלות ההליך. עם זאת, עסק המנוהל בהעברות בנקאיות ותשלום במזומן הוא מותר במידה ונקבל את האישור לכך.

פושט רגל עוסק פטור – הגשת הבקשה לפתיחת תיק עוסק פטור בפשיטת רגל

פשיטת רגל עוסק פטור באמצעות ליווי עורך דינך, ניתן להגיש בקשה לבית המשפט לקבלת אישור לפתיחת התיק. עורך דין מקצועי יידע כיצד להציג את פתיחת התיק כמוצא האחרון להסדרת חובותיך באופן היעיל והמיטיב ביותר לכל הצדדים. עורך הדין יתחייב כי יהיה באפשרותך לעמוד בכל ההגבלות החלות עליך גם במהלך ניהול העסק ויציג את כל נקודות החוזק במתן האישור.

ומה אם כבר יש לי תיק עוסק פטור? פושט רגל יכול לפתוח עוסק פטור ?

עם ההכרזה על חדלות הפירעון, יוקפא תיק המע”מ שלך אוטומטית ועדיין יידרש לקבל אישור מיוחד. במקרה בו כבר קיים עסק בעת צבירת החובות, עשוי בית המשפט לטעון כי אין הצדקה לתת את האישור מאחר וזוהי התנהלותו הבלתי אחראית של בעל העסק שגרמה לצבירת החובות מלכתחילה. כאן נכנסת מיומנותו של עורך הדין. נציגך ימקד את מרב מאמציו בשכנוע בית המשפט והנושים כי מתן האפשרות לנהל עסק, גם במסגרת ההגבלות, תספק אפיק פרנסה משמעותי בו יש לחייב היכרות ויכולת להפיק רווח. במידה וישוכנע בית המשפט כי זהו הצעד שיהיה בטובתם המרבית של הנושים, נוכל לקבל את האישור הנכסף ולהתחיל לייצר רווחים שיסייעו בשיקומנו הכלכלי.

חקירת יכולת בהוצאה לפועל

עוסק פטור פשיטת רגל
עוסק פטור פשיטת רגל

במסגרת הבקשה, עשוי המנהל המיוחד לדרוש כי החייב יעבור חקירת יכולת בהוצאה לפועל. מטרת חקירת היכולת היא להוכיח כי אכן אין כל אפיק פרנסה אחר אשר יאפשר לחייב לפרוע את חובו, או לכל הפחות, לבסס כי פתיחת תיק עוסק פטור בפשיטת רגל הוא הצעד שיאפשר לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. לפני חקירת היכולת, חשוב שנקבל ייעוץ מקצועי מעורך הדין וניערך לכל תרחיש שעשוי לעלות במהלך החקירה.

כל ההגבלות על עוסק פטור בהליך פש”ר

פושט רגל עוסק פטור – על עוסק פטור המנוהל בפש”ר חלות מספר הגבלות הדורשות חשיבה יצירתית ותושייה כדי לנהל את העסק בצורה הטובה ביותר גם במסגרתן.

  • בהליך פשיטת רגל עוסק פטור יש איסור על החזקת פנקס המחאות או כרטיסי חיוב תדרוש ממך לנהל את העסק כולו במזומן. חשוב להגיע להסדרים עם ספקים ונותני שירות ולוודא כי פעילות העסק אכן תתאפשר במסגרת ההגבלות הללו.
  • עליך לוודא כי חשבון העסק שלך יוכל לשמור תמיד על יתרת זכות. לא תהיה לך כל אפשרות לקבל מסגרת אשראי מהבנק שלך במסגרת ההגבלות בהליך.
  • לא תהיה כל אפשרות לצאת לחו”ל גם למטרות עסקים תוך כדי ההליך. ישנם מקרים בהם בית המשפט יתיר לחרוג מצו עיכוב היציאה מהארץ, אך מוטב למצוא דרכים יצירתיות יותר לנהל פגישות באמצעים דיגיטליים. ככל שנימנע מלהגדיש את הסאה ולבוא בדרישות לבית המשפט, כך שיתוף הפעולה שלנו יצוין לשבח ויהיה לנו קל יותר לקבל הפטר בהמשך.

במידה ופתיחת התיק תאושר, יהיה באפשרותך להרוויח פעמיים – יהיה בידיך אמצעי יעיל לכסות את חובותיך ואפיק פרנסה שניתן יהיה להיעזר בו מיד עם סיום ההליך כדי לייצר הכנסה ולחזור לשגרה במהרה. ניתן לפנות למשרדנו לייעוץ והכוונה בכל שלב בכל הקשור אל פושט רגל עוסק פטור, גירושין בחדלות פירעון, פשיטת רגל עסקית או פרטית ועוד.

עוסק פטור בפשיטת רגל | פשיטת רגל עוסק פטור | פושט רגל עוסק פטור | פושט רגל יכול לפתוח עוסק פטור

מקורות:

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001204629

https://www.justice.gov.il/Units/ApotroposKlali/Departments/The%20official%20receiver/EmdotYoez/Guidance.pdf

https://www.calcalist.co.il/articles/0,7340,L-3720375,00.html

 

עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך
Call Now Button