מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

חוק צו עיכוב יציאה מהארץ

חוק צו עיכוב יציאה מהארץ

האם לפי חוק צו עיכוב יציאה מהארץ הנושה צריך להגיש בקשה למתן צו עיכוב יציאה מהארץ? ומה קורה כאשר החייב מגיש בקשה לביטול צו עיכוב היציאה מהארץ, במאמר תקבלו מידע ודוגמאות לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ.

חוק צו עיכוב יציאה מהארץ – מדריך לנושים

חייבים לכם כספים? ישנם דרכים רבים חוקיים להתמודד עם המצב, אחת הדרכים היא על ידי הוצאת צו עיכוב יציאה מהארץ כנגד החייב. המצב גורם קודם כול שלא יוכל לברוח לחו”ל ולהתחמק מתשלום החובות, ומעבר לכך זה גורם לחייב סבל רב וחוסר נעימות – מה שיגרום לו אולי לשלם את החוב. בשורות הבאות נתמקד בהגדרות חוק צו עיכוב יציאה מהארץ. ובכן מה אומר חוק צו עיכוב יציאה מהארץ? מתי אפשרי לפי חוק צו עיכוב יציאה מהארץ לבקש בקשה למתן צו עיכוב יציאה כנגד החייב. ראשית, כעורך דין חדלות פירעון נבהיר כי כל מי שנמצא בהליכים של חדלות פירעון הוא מעוכב יציאה מהארץ באופן אוטומטי ואין צורך להגיש בקשה באופן עצמאי. מתי יש כן צורך? אם יש נגדו תיק בהוצאה לפועל ויש חשד סביר שיברח לחו”ל או אז נדרש הנושה לבקש מהרשם לעכב את יציאתו מהארץ.

חוק צו עיכוב יציאה מהארץ
המדריך לחוק צו עיכוב יציאה מהארץ

איך מוציאים צו עיכוב יציאה מהארץ

צו עיכוב יציאה מהארץ ניתן להוציא לא רק במקרה של חוב כספי או במחיקת חובות לבנק הפועלים אלא גם כאשר מתנהלים נגד אדם הליכים משפטיים מסוימים אשר קיים בהם חשד שהנתבע יברח לחו”ל, כגון במסגרת הליכי גירושין וכדומה. איך מוציאים צו עיכוב יציאה מהארץ? כשמדובר בעיכוב יציאה נגד חייב, יש לפנות לרשם ההוצאה לפועל שבו מתנהל התיק. בקשה המוגשת במסגרת הליכי גירושין עליה להיות מוגשת בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה ששם מתנהל התיק. אם יש לכם חשד סביר שהאדם הנתבע על ידכם רוצה לברוח לחו”ל אתם צריכים להוציא נגדו בדחיפות צו עיכוב יציאה מהארץ. אם אתם לא יודעים איך מוציאים צו עיכוב יציאה מהארץ פנו אלינו וננחה אתכם באופן מקצועי.

איך מוציאים צו עיכוב יציאה מהארץ
רוצים לדעת איך מוציאים צו עיכוב יציאה מהארץ?

האם מאשרים בקלות בקשה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ?

האם החייב יכול לבקש בקשה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ בלי לשלם את החוב? בדרך כלל קשה מאוד להסיר את צו העיכוב, ללא שהחייב ישלם את חובו או לפחות יגיע להסדר תשלומים עם הנושה. אולם יש הבדל בין שני המקרים – כאשר החייב משלם את מלוא החוב התיק בהוצאה לפועל נסגר אוטומטית וגם כל ההגבלות הקשורות אליו, זוהי בעצם מחיקת חובות מוחלטת. ואילו כאשר אין ביכולתו לשלם בתשלום חד פעמי את כל החוב והוא מגיע עם הנושה להסדר תשלומים הוא צריך להגיש בקשה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ. בבקשה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ שהוא מגיש הוא צריך לפרט את היעד וסיבת היציאה, בנוסף עליו להגיש תצהיר אימות החתום על ידי עורך דין.

בקשה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ
אם אתם חוששים מבקשה של החייב לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ פנו אלינו

בקשה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ דוגמא לבקשה שתתקבל

לאחר הפרוצדורה הנ”ל יחליט הרשם אם לקבל, ואיך לקבל את הבקשה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ דוגמא לתנאים שבאפשרותו להציב כתנאי לאישור היציאה: הוא יכול לדרוש הפקדת ערבות במזומן בגובה החוב או חלקו, או ערבות בנקאית בגובה של החוב, או לחילופין שני ערבים שיתחייבו להחזיר את החוב במקרה שלא ישוב לארץ. מה נדרש להגיש יחד עם הבקשה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ דוגמא של שני הערבים, ומה התנאים? הערבים צריכים להיות בעלי משכורת של 6000 ₪ מינימום, וכמובן החייב יידרש לוודא שאין נגדם תיק פתוח בהוצאה לפועל. החייב יצטרך להמציא כתב ערבות חתום, וכן צילומי תעודת הזהות שלהם ותלושי השכר האחרונים. לא תמיד יאשר הרשם את הבקשה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ דוגמא לבקשה שלא תתקבל – אם החייב אינו עומד בתשלומים כסדרם. כמו כן אם הנימוק לבקשה הוא יציאה לנופש וכדומה, הסבירות שהבקשה תתקבל היא נמוכה יותר אלא אם כן מדובר בחייב שכבר אושרה לו מחיקת חובות לבנקים ושאר נושים.

בקשה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ דוגמא
בקשה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ – דוגמא למקרים שמאושרים

 

עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

לשים לב! ניתן לבדוק עיכוב יציאה מהארץ רק כאן לשירותי עורך דין חדלות פירעון ומחיקת חובות,
נא להשאיר פרטים ועו”ד גאון יחזור אליך בהקדם

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך
Call Now Button