חוק חדלות פירעון בהוצאה לפועל

חוק חדלות פרעון בהוצאה לפועל

חוק חדלות פירעון בהוצאה לפועל  מורכב מכמה סעיפים חשובים שיש להכיר על מנת  לפתוח הליך חדלות פירעון בהוצאה לפועל . ניתן לפתוח בהליך של חדלות פירעון בהוצאה לפועל במרכז או בכל אזור בארץ לפי מקום המגורים. איך ממלאים טופס חדלות פירעון הוצאה לפועל ולמה יש לשים לב.

מה מחדש חוק חדלות פירעון בהוצאה לפועל?

חוק חדלות פירעון בהוצאה לפועל
הליך חדלות פירעון בהוצאה לפועל

חקיקה חדשה חוללה שינוי בהליך חדלות פירעון בהוצאה לפועל. בעזרת ריכוז כלל התקנות תחת החוק חדלות פירעון בהוצאה לפועל הפכה להליך יעיל ומיטיב יותר. כאן נפרט כיצד.

במובנים רבים, חקיקה משקפת את תפיסת העולם של הציבור, של הגורמים מובילי הדעה בחברה וכתוצאה מהשיח הדון סביב הסוגייה, גם את תפיסתו של המחוקק. לכן, ניתן ללמוד הרבה על הערכים שמציבה חברה מסוימת בראש מעייניה על פי החוקים שהיא מעבירה. החוק החדש, המעגן את כל התנהלות הרשויות והמדיניות סביב הליך חדלות פירעון בהוצאה לפועל, מהווה דוגמה קלאסית לתופעה זו.

מה זה חדלות פירעון – לאחר שנים בהן תפסו רשויות המדינה חייבים שלא הצליחו לפרוע את חובותיהם כעבריינים ונוכלים המנסים להתחמק מתשלום, חל שינוי משמעותי בפרדיגמה. כיום מובן לרבים מאיתנו כי במקרים רבים חדלות הפירעון נובעת מנסיבות חיים מורכבות ומקשיים כלכליים שלא תמיד היו בשליטתו של החייב. תובנה זו החלה אט אט לחלחל מהשוליים למרכז ובסופו של דבר הגיעה עד למחוקק. מכאן שהשינוי המהפכני בחוק חדלות פירעון בהוצאה לפועל אינו רק בשינוי במדיניות, אלא השינוי העמוק בתפיסת המחוקק והרשויות.

המעבר מענישה לשיקום צפוי לחולל שינוי נדרש וחשוב בחיי חייבים רבים ולסייע לעסקים רבים יותר לשרוד ולשמר יציבות במשק הישראלי. אספנו עבורך כאן את כל החידושים בחוק החדש ואת כל הצעדים הנדרשים לכניסה להליך – מהורדת טופס חדלות פירעון הוצאה לפועל ועד לליווי המשפטי לקבלת ההפטר.

חוק חדלות פירעון בהוצאה לפועל – לשם מה הוא נדרש?

הליך חדלות פירעון בהוצאה לפועל
חדלות פירעון בהוצאה לפועל במרכז

רבים תוהים מדוע כלל עלה הצורך בחוק חדש בתחום. יודעי סוד, אמנם, מבינים כי חוק חדלות פירעון בהוצאה לפועל לא נוצר בוואקום – הוא תולדה של אתגרים רבים בתחום עד כה וצורך בשינוי שורשי באופן בו ההליך מתנהל. אתגרים אלו באו לידי ביטוי בשני היבטים עיקריים:

  • אתגרים פורמליים – במקרים רבים, לשון החוק במקרים כאלו ואחרים הייתה עמומה ומבלבלת ביותר. הסיבה העיקרית לכך הייתה היעדר חוק מרוכז המסדיר את כל הנהלים סביב הליך חדלות פירעון בהוצאה לפועל. המדיניות בנושא הייתה פזורה על פני עשרות פסיקות והלכות בית משפט, מספר חוקים קודמים כמו חוק החברות תשנ”ט-1999 ופקודת פשיטת הרגל התש”ם-1980 ומספר פקודות מנדטוריות. במקרים כמו אלו, מרוב עצים לא רואים את היער וכאשר אנו נדרשים להגדיר אופן פעולה, נדרש דיון מחודש בכל מקרה לגופו ופעמים רבות, צדק לא נעשה. חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי התשע”ח-2018, מספק הסדרה שרבים שיוועו לה כבר זמן מה.
  • אתגרים חברתיים – המעבר לגישה חברתית ושוויונית יותר בכל הקשור לאכיפה וגבייה, יצרה צורך בחוק מסודר שיאפשר לסייע לחייבים בתהליכי שיקום כלכלי ולקבל הפטר מחובם לאחר עמידה בהסדרים.

הליך חדלות פירעון בהוצאה לפועל במסגרת החוק החדש

במידה וחובותיך נעשו בתום לב ועמדת באופן אחראי וראוי בתנאים שהחיל עליך רשם ההוצאה לפועל או בית המשפט, יהיה באפשרותך לקבל בסוף התהליך הפטר מחובותיך ולשקם את חייך בקלות רבה מאי פעם. לפני הגשת הבקשה, חשוב שניוועץ בעורך דין ונוודא כי אנו עומדים בכל הקריטריונים הנדרשים. הצעדים בהליך חדלות הפירעון הינם כדלהלן:

מילוי טופס והגשת בקשה

עם הגשת הבקשה, יש לשלם אגרה ע”ס 1,600 ₪.

קבלת צו כינוס

במידה וימצא בית המשפט לנכון להנפיק צו כינוס, ימונה נאמן מטעם בית המשפט שיבחן האם קיימים נכסים שיכולים לשמש למימוש החוב ויחקור את נסיבות יצירת החוב שלך. לאור ממצאים אלוף ניתן יהיה לבנות תוכנית שיקום כלכלית שתגדיר את הליך פשיטת רגל שלך.

שיקום כלכלי וקבלת הפטר

לאחר עמידה בצו התשלומים וכלל פרטי צו השיקום, יהיה באפשרותך לאחר תקופה להגיש בקשה לצו הפטר ולסיים את החזר חובותיך. חובותיך יימחקו וניתן יהיה לפתוח דף חדש בחייך, בו התנהלותך תהיה יציבה ובטוחה יותר.

 

טופס חדלות פירעון הוצאה לפועל להורדה

חוק חדלות פרעון בהוצאה לפועל
חוק חדלות פירעון בהוצאה לפועל

באתר רשות האכיפה והגביה ניתן למלא טופס מקוון ולהתחיל את התהליך מבלי להידרש להגיע אל הלשכה. בנוסף, ניתן להוריד את הטופס מהאתר, להדפיסו ולמלאו באופן ידני בכדי להגיש ללשכה. על אף שהחוק מתיר להגיש את הבקשה באופן עצמאי, חשוב מאוד שניעזר וניוועץ בעורך דין על מנת לוודא שכל הטעמים והנימוקים להליך מובהרים בו היטב ובהתאם למדיניות הלשכה והדינים החלים.

חוק חדלות פירעון בהוצאה לפועל | הליך חדלות פירעון בהוצאה לפועל | חדלות פירעון בהוצאה לפועל במרכז | טופס חדלות פירעון הוצאה לפועל

עורך דין חדלות פירעון מומלץ במרכז תל אביב מישאל גאון

אודות

למשרד עורכי דין מישאל גאון ייתרון ייחודי בתחום מחיקת החובות הליכי חדלות פירעון-פשיטת רגל והוצאה לפועל. מעבר לכך מייסד המשרד עו”ד מישאל גאון ניהל מספר חברות ועסקים והינו בעל ניסיון רב במגזר העסקי. העבודה  מול הבנקים וגופים ציבוריים וגופים גדולים אחרים מוכרת למשרדנו בכל ערי אזור המרכז ככלל ובראשון לציון בפרט, ואנו מבינים ומכירים את דרכי התנהלותם  ועל האפשרויות העומדות מולם. מדובר על צוות עו”ד לפשיטת רגל שמבין ובקיא בעדיפויות , בגישה, ובדרישות של הגורמים השונים וביניהם הממונה לחדלות פירעון ושיקום כלכלי וזה מאפשר לו לתת שירות טוב יותר ולייצר ערך עצום במחיקת חובות עבורכם לקוחותינו.

צור קשר

מאמרים

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

לשיחה מהירה

הכנס טלפון ונחזור אליך בהקדם

Call Now Button
פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך