מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

הפטר ליחיד בהליכי חדלות פירעון

חדלות פירעון ליחידים

חדלות פירעון ליחיד על מנת להגיע אל הפטר ליחיד בהליכי חדלות פירעון יש לעשות באופן מדויק. חדלות פירעון בקשת יחיד תתבצע על ידי שלבים המפורטים בכתבה – חדלות פירעון של יחיד. למידע נוסף על חדלות פירעון יחיד ושאלות הקשורות אל חדלות פירעון ליחידים ניתן לפנות אל משרדנו בכל שאלה.

כיצד מתבצע הפטר ליחיד בהליכי חדלות פירעון?

חדלות פירעון ליחיד
חדלות פירעון ליחידים

חדלות פירעון של יחיד מתנהלת באופן שונה מאשר של חברות. תחת חוק חדלות פירעון יחיד מוגדר תחת קריטריונים ותנאים ייחודיים. כך מנוהל הליך חדלות פירעון של יחיד.

פתיחת תיק חדלות פירעון, איך מגיעים אל הפטר ליחיד בהליכי חדלות פירעון – למעשה, עד תחולת החוק החדש, הפטר לא היה מובנה כחלק בלתי נפרד מהליך חדלות הפירעון. משמעות הדבר היא כי אדם יכול היה להתנהל בהגבלות קשות ובצו התשלומים לתקופה בלתי מוגבלת וללא כל התחייבות כי בסופו של דבר תהיה מחיקת חובות. מצב זה בו בעלי חוב נרצעו למזוזה מוטטה כלכלית משפחות רבות אשר עם מעט סיוע, יכולים היו לצאת ממעגל הנחשלות ולתרום לכלכלה הישראלית.

מתוך רציונל זה בדיוק נובע הכוח המניע שדחף את החוק החדש המסדיר הליכי חדלות פירעון יחיד. במסגרת ההליך החדש, מובטח בסוף הדרך ההפטר. על מנת לקבל הפטר ליחיד בהליכי חדלות פירעון בקשת יחיד מוגשת באמצעות המערכת הממוחשבת החדשה וככל שנשכיל להיעזר בסיוע משפטי, לא ירחק היום בו נקבל הזדמנות להשיב לעצמנו את העצמאות הכלכלית ולאמץ אורח חיים חדש ויציב יותר.

מהי חדלות פירעון של יחיד?

הפטר ליחיד בהליכי חדלות פירעון – במסגרת החוק החדש, קיימים מסלולים חדשים ומקלים במיוחד במסגרת חדלות פירעון של יחיד. על מנת לסייע למשפחות לצאת ממעגל החובות ולהתחיל בדרך חדשה, ככל שחובותיהם נצברו בתום לב ועקב נסיבות מיוחדות, נקבעו נהלים חדשים.

כעת, לא קיים עוד הליך פירעון ללא הליך תפוגה וחייבם אינם נדרשים עוד לגשש באפילה על מנת להבין באיזה שלב הם נמצאים ותוך כמה זמן יוכלו להמשיך בחייהם. לאורך כל ההליך, יתקבל ליווי של הממונה על חדלות פירעון ושיקום כלכלי ויבנה עבורך תוכנית לשיקום מצבם הכלכלי ובתום תקופה שלא תיארך על ארבע שנים מיום קבלת צו חדלות הפירעון – יינתן הפטר חדלות פירעון של יחיד

חדלות פרעון יחיד – תנאים ונהלים

חדלות פירעון בקשת יחיד
הפטר ליחיד בהליכי חדלות פירעון

עורכי דין חדלות פירעון מישאל גאון מסבירים – כדי לעמוד בקריטריונים של הפטר ליחיד בהליכי חדלות פירעון במסלולי ההליך השונים של חדלות פירעון בקשת יחיד חייבת להיות מוגשת בצורה מדויקת וברורה. תנאים שונים של יחידים שונים עשויים להניב מסלולים השונים באורכם ובאופיים. לכן, מומלץ לא להשאיר את הדברים לגורל ולהיעזר בסיוע מקצועי. משרד עורכי דין המתמחה בתחום חדלות פירעון ושיקום כלכלי יוכל לספק לך מידע רב ערך ולסייע לך להגיש את הבקשה כך שהתנאים המיטיבים יהיו זמינים לך.

חדלות פרעון של יחיד בעל חובות שסכומם מתחת ל-150,000 ₪

חוק חדלות פירעון שיקום כלכלי התשע”ח-2018 עושה הבחנה בין חייבים שסכום חובותיהם עובר את רף ה-150,000 ₪ ואלו שנשארים תחתיו. סעיף 204 לחוק החדש, מעביר למעשה מספר לא מבוטל של תיקים לניהולם של גורמים מנהליים ומסיר עומס רב מעל כתפיו של בית המשפט. כעת, בקשות שהוגשו ביוזמת החייב עבור חובות שסכומם אינו גבוה מ-150,000 ₪, ינוהלו תחת רשם ההוצאה לפועל ללא כל צורך בפיקוח של בית המשפט. הרשם יהיה רשאי להחיל את ההפטר על פי שיקול דעתו ועל פי חוות דעתו של הממונה. במקרים רבים, ניתן יהיה לקבל הפטר בתיק מסוג זה תוך 18 חודשים.

חדלות פרעון של יחיד בעל חובות שסכומם מתחת ל-150,000 ₪

חדלות פירעון ליחידים
חדלות פירעון ליחיד

הפטר ליחיד בהליכי חדלות פירעון ואיך מגישים ” חדלות פירעון בקשת יחיד “? במקרה בו הסכום עובר את רף 150,000 השקלים, יהיה התיק תחת סמכותו של בית משפט השלום. בתיקים אלו, יוכל בית המשפט להגיש שני סוגים שונים של צווי הפטר:

  1. בתום תקופת התשלומים שנקבעה בצו השיקום הכלכלי, יינתן צו הפטר רגיל.
  2. במקרים מסוימים, עשוי להתקבל צו הפטר לאלתר ללא כל צו תשלומים ויחול במקביל לצו השיקום הכלכלי.

כיצד מוגשת עבור חדלות פירעון בקשת יחיד?

על מנת לקבל הפטר ליחיד בהליכי חדלות פירעון, יש להגיש בקשה מסודרת לממונה לחדלות פירעון ושיקום כלכלי במשרד המשפטים. ככל שהבקשה תוגש מיוזמתך, לפני שיעשו זאת הנושים, יהיה באפשרותך להתנהל במסלול מקל יותר ולאחר עמידה בכל דרישות הממונה ובצו התשלומים, לקבל הפטר על כלל חובותיך.

כיום בכל הקשור אל חדלות פירעון ליחידים , קיימת האפשרות להגיש את הבקשה באופן מקוון על ידי בא כוחך. אפשרות זו היא נוחה וקלה בהרבה ומומלץ לבקש מעורך דינך לנקוט בה בעת התהליך.

במסגרת חוק חדלות פירעון יחיד נדרש לנקוט בצעדים מורכבים

חדלות פירעון ליחיד – כדי להבטיח שיעמדו לרשותך כל הזכויות המגיעות לך וכדי להתנהל במסלול המתאים לצרכיך ואופי חובותיך, חשוב להיעזר בעורך דין המתמחה בחוק לחדלות פירעון והנהלים הנגזרים ממנו.

חדלות פירעון ליחיד | חדלות פירעון ליחידים | הפטר ליחיד בהליכי חדלות פירעון | חדלות פירעון בקשת יחיד | חדלות פירעון של יחיד | חדלות פירעון יחיד

 

עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך
Call Now Button