מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

הסרת עיקול

הסרת עיקול

זה קורה די בפתאומיות, אתם מגלים יום אחד שמישהו הטיל עיקול על הבית שלכם / על המשכורת שלכם וכו’. המצוקה שלכם מובנת בהחלט, האופציה הראשונה שאתם חושבים עליה היא בקשה להסרת עיקול. העניין הוא שכשמבקשים להסיר עיקול בלי ידע מקצועי אתם עלולים לעשות טעויות שימנעו את קבלת הבקשה על ידי בית המשפט, כלומר, בית המשפט לא יסיר את העיקול. מה הם הטעויות שעלולות למנוע את הסרת העיקול?

3 טעויות שמעוקלים עושים בבקשת הסרת עיקול, שמונעים את קבלת הבקשה

המצב הכלכלי מביא יותר ויותר חברות או חברות גבייה מטעמם לדאוג לכספם ולמהר להטיל עיקולים. התשובה לכך היא להגיש לבית המשפט בקשה להסרת העיקול. אך אם מבקש העיכול עושה שגיאות בהגשת הבקשה, בית המשפט לא יאשר לו את הסרת העיקול.

נשמע מוכר? האם גם אתם רוצים להגיש בקשה להסרת עיקול?

על 3 טעויות בסיסיות של מעוקלים ואיך להתגבר עליהן בהצלחה – במאמר שלפניכם.

מוזמנים לקרוא, ליישם ולשתף.

כמו שיכולתם להבין, אנשים שעיקלו להם משכורת / בית ממשיכים זמן רב עם העיקול למרות שהיו יכולים בקלות לקבל אישור על הסרת העיקול, אולי בגלל 3 טעויות בסיסיות, שעומדות בינם לבין ההצלחה.

טעות מס’ 1:

הטעות הראשונה של מעוקלים או עורכי דינם היא אי הגשת תצהירים ומסמכים מתאימים הקשורים לבקשה. הגשת תצהירים ומסמכים אמורים להיות דבר מובן מאליו ועד כמה שזה נשמע מוזר, הדבר חוזר על עצמו בהרבה מקרים בבית המשפט. וזאת טעות שעלולה לעלות להם ביוקר, כי כשהתצהירים אינם מוגשים כראוי, בית המשפט אינו מתייחס בדרך כלל לבקשה.

אז מה צריך לעשות?

פשוט מאוד. להתייעץ עם עורך דין ביטול עיקולים, שלא יפספס פעולה בסיסית זו. התוצאה תהייה שקודם כל השופט לא ידחה מיד את הבקשה.

הסרת עיקול
הסרת עיקול במהירות המרבית

בקשה להסרת עיקול דורשת אסטרטגיה

טעות מס’ 2:

ישנם שלושה סוגי עיקולים – עיקול מטעם בית המשפט, עיקול מטעם ההוצאה לפועל ועיקול מטעם רשות מרשויות המדינה, כגון רשות עירונית. הטעות השנייה של מעוקלים או עורכי דינם היא להגיש בקשה להסרת עיקול ללא אסטרטגיה ברורה, כלומר בלי להתייחס לסוג העיקול ולסוג התגובה שדורש כל סוג של עיקול שנמנה לעיל. וזאת טעות שעלולה לעלות להם ביוקר, כי כשאין הבנה וניסיון ברור בענייני עיקולים וכשהאסטרטגיה אינה ממוקדת, התוצאה הלא רצויה היא שבית המשפט אינו מקבל את הבקשה.

אז מה צריך לעשות?

פשוט מאוד. להתייעץ לגבי הסרת עיקול רק עם עורך דין ביטול עיקולים ובוודאי לא לנסות לבד. התוצאה תהייה שהסיכויים לקבלת הבקשה על ידי בית המשפט יגדלו פי כמה.

טעות מס’ 3:

כאשר מגישים בקשה להסרת עיקול חובה להגיש עותק של הבקשה לזוכה. הטעות השלישית איפוא של מעוקלים או עורכי דינם שאינם עורך דין לפשיטת רגל היא, אי הגשת הודעה לזוכה על הגשת הבקשה. וזאת טעות שעלולה לעלות להם ביוקר, כי כשהדיון יתקדם והזוכה יצהיר כי לא קיבל עותק של הבקשה, בית המשפט עלול לדחות את הדיון ולסרבל את כל העניין.

אז מה צריך לעשות?

גם כאן הפתרון פשוט מאוד. צריך להתייעץ עם עורך דין חדלות פירעון מומחה לעיקולים שלא יפספס שום פרט חשוב. והתוצאה הרצויה תהייה הגדלה נוספת של הסיכויים לקבלת הבקשה.

עד כאן רק חלק מהטעויות שעושים רבים מהמעוקלים ולכן נדחים כל כך הרבה בקשות להסרת עיקול.

בקשה להסרת עיקול
בקשה להסרת עיקול

עורך דין ביטול עיקולים מסכם:

יותר ויותר חברות או חברות גבייה ממהרים להטיל עיקול. התשובה לכך היא בקשה להסרת העיקול. אך אם מבקש העיכול עושה שגיאות בהגשת הבקשה, בית המשפט לא יאשר לו את הסרת העיקול.

כמו שיכולתם ללמוד מהמאמר, כדי להגדיל את הסיכוי לקבלת הבקשה, חשוב להתייעץ עם עורכי דין פשיטת רגל, שיבנו את האסטרטגיה לפני היציאה לדרך, שיגישו תצהירים ומסמכים נדרשים וכן שלא ישכחו לשלוח לזוכה עותק של בקשת ההסרה ולא ימנעו מעוד טעויות רבות שאנשים בלתי מנוסים עושים בדרך להגשת הבקשה ובכך גורמים לתיק נזק קשה או בלתי ניתן לתיקון.

הצעד הבא שלכם להצליח בבקשה להסרת עיקול או בצו תשלומים בפשיטת רגל

הוא לתאם פגישת ייעוץ במשרדנו.

עורך דין ביטול עיקולים
עורך דין ביטול עיקולים
עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

נקלעת לחובות?
הסדר חובות שיוציא אותך מהבוץ.
עם התאמת פיתרון בול בשבילך!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך
Call Now Button