מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

עו ד הוצאה לפועל

ע וד הוצאה לפועל

בתיקי הוצאה לפועל ההבדל אם להתנהל מולם באמצעות עו ד המתמחה בהוצאה לפועל או באופן עצמאי הוא הבדל קריטי שיכול להשפיע לטוב או לרע. ואם אכן שוכרים שירותיו של עורך דין חדלות פירעון מומלץ הוא יידע לתמרן את החייב ולכוון אותו איך חיים בפשיטת רגל, ולאחר מכן, לאט לאט, ללמוד איך מחזירים חובות בצורה המיטבית. חלק מהעניין הוא לקיחת הלוואה לבעלי תיק בהוצאה לפועל, שצריכה להתנהל בחשדנות יתר עדיף בליווי עורך הדין, היות ואותו פושט רגל לא יוכל לקבל הלוואה מרוב הגורמים החוקיים הוא עלול ליפול לתוך השוק האפור.

עו ד הוצאה לפועל

אם נקלעתם למצב כלכלי קשה, מערבולת שקשה להיחלץ ממנה, הפתרון הוא עו ד הוצאה לפועל. בניגוד למצב רפואי סבוך, במצב כלכלי מורכב ניתן למצוא פתרון כמעט לכל בעיה. סוגי הפתרונות הם רבים, אך נדרשת לכך התמצאות בחוקים וכן יכולות של ניהול משא ומתן נוקשה וחתירה לתוצאות. ה’סט’ המושלם להצלחה בחילוץ ממצב כלכלי סבוך הוא עו ד הוצאה לפועל, שכן רק עורך דין המתמחה בענייני תקנות ההוצאה לפועל יודע איך לנהל משא ומתן עם הבנק, הוא יודע איזה סעיף יביא את גלגל ההצלה, על מה לעמוד ובאיזה פרט להתפשר. ומצד שני, עו ד הוצאה לפועל לא חושש לנהל משא ומתן עם אנשי השוק האפור והשחור, עו”ד שיש לו ניסיון בסעיפי חוק ההוצאה לפועל ובחילוץ ממצבים כלכליים מורכבים יודע כיצד להתנהל עם אנשים אלה ללא חשש וכיצד להתגונן מהם. בפשטות ניתן לומר: זה לא שההבדל בין לנסות לסדר לבד את העניינים לבין היעזרות בעורך דין הוא עניין של זמן או של מומחיות. אלא שמדובר ב’כן’ ו’לא’, כלומר התנהלות עצמית במקרה הזה עלולה רק לסבך את המצב, לעומת עורך דין מומחה שיחלץ אתכם מהמצב במהירות המרבית האפשרית.

עו ד הוצאה לפועל
עו ד מומחה לענייני הוצאה לפועל

איך חיים בפשיטת רגל

תסבוכת כלכלית היא התעסקות יומיומית עם גובים של ההוצאה לפועל ועם נושים אחרים. תסבוכת כלכלית מביאה גם לסיבוכים בריאותיים ונפשיים. במקרים רבים התסבוכת פועלת ככדור שלג וגוררת אחריה פשיטת רגל, וכל המשמעויות הקשות שלה. אז באמת איך חיים בפשיטת רגל? במאמר הנוכחי ננסה להביא לכם דגשים חשובים ופרטים מהחוק, שאם תדעו אותם יקלו אליכם בשאלה הקריטית של איך חיים בפשיטת רגל. חשוב לדעת כי כאשר אתם נכנסים לתוך רשימת אנשים בפשיטת רגל הנושים אינם יכולים לפעול נגדכם ישירות בשום צורה שהיא, החוק של פשיטת הרגל או חדלות פירעון – כשמו העדכני, מעניק לכם הגנה מפני הנושה. דבר נוסף שכדאי לדעת בנוגע לשאלה איך חיים בפשיטת רגל הוא כי לאחר פשיטת רגל ניתן להגיש בקשה לצו עיכוב הליכים שפתחו הנושים נגד החייב עוד בטרם הוכרז כפושט רגל. כמו כן, לאחר ההכרזה עליו כפושט רגל והפעלת ההגבלות המוגדרות בחוק – נגדו, יכול הוא לבקש באמצעות עורך דין מומחה להקל או לעכב חלק מההגבלות. כמו הקלה על הגבלת יציאה מהארץ.

איך חיים בפשיטת רגל
הדרכה מקצועית איך חיים בפשיטת רגל

איך מחזירים חובות

אחרי ההלם הראשוני וההסתגלות לחיות במצב של פשיטת רגל, השלב הבא הוא לחשוב איך מחזירים חובות. הבסיס שעליו נשען חוק חדלות פירעון או פשיטת רגל בשמו הישן, הוא חקירת היכולת, כלומר רשם ההוצאה לפועל בודק את היכולת הכלכלית שלכם ומה גובה התשלומים שאתם יכולים לעמוד בהם. מה שעומד תמיד לנגד עיניו של הרשם הוא בסופו של דבר התשובה לשאלה איך מחזירים חובות. וכדי להשיב על השאלה יכול הרשם להטיל מגבלות על החייב. כגון איסור על יציאה מגבולות הארץ, חקירה תמידית של הפעילות העסקית של פושט הרגל, וכן הגדרת חשבון הבנק שלו כחשבון מוגבל. כמו כן כדי לעמוד באתגר של איך מחזירים חובות, אין פושט הרגל יכול להשתמש בכרטיס אשראי. במטרה להחזיר את החובות במהירות האפשרית ממנה בית המשפט לחייב כונס נכסים המנהל בין היתר את חשבון הבנק של החייב ודואג שהחובות ישולמו במסגרת כינוס הנכסים. אם יעמוד החייב בהחזרת החובות כפי שנקבעו על ידי רשם ההוצאה לפועל הוא יוכל לבקש לאחר מספר שנים, עדיף באמצעות עו”ד מומחה, הפטר על החובות.

איך מחזירים חובות
איך מחזירים חובות. גם על זה אפשר להתייעץ אתנו

הלוואה לבעלי תיק בהוצאה לפועל

לאחר שאט אט ישלם החייב את חובותיו, הוא ירצה להשתקם כלכלית. אך מה הוא יעשה אם במסגרת השיקום הוא יזדקק להלוואה כלשהי. האם זה בכלל אפשרי לקבל הלוואה לבעלי תיק בהוצאה לפועל? כמשרד עורכי דין מומחה בתחום המשפטי של ההוצאה לפועל, ולאור הצורך שראינו בכך, יצאנו לבדוק האם אכן קבלת הלוואה לבעלי תיק בהוצאה לפועל היא אפשרית. המידע שהעלינו מוכיח כי בגדול ניתן לומר שהדבר לא אפשרי. כלומר ככל שמדובר בבנקים ובגופים חוץ בנקאיים גדולים הדבר איננו מתאפשר. ובכל זאת האם יש פתרון לצורך של הלוואה לבעלי תיק בהוצאה לפועל? אכן ישנה אופציה של השגת הלוואה לבעלי תיק בהוצאה לפועל. האופציה היא להשיג הלוואה מחברות קטנות יותר, שאמנם הריביות גבוהות מעט אך זאת עקב הסיכון הגבוה שהם לוקחים, כאשר מדובר באדם שכבר נכשל בהחזר חובותיו. אז אם אין ברירה – זו הברירה, אך זהירות! אם אין לכם צורך אקוטי בכספים אלו כעת עדיף לא להתעסק עם הלוואות שכאלו.

הלוואה לבעלי תיק בהוצאה לפועל
הלוואה לבעלי תיק בהוצאה לפועל. להיזהר מהשוק האפור

 

עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך
Call Now Button