מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

סיוע בסגירת חובות – כל הדרכים

סיוע סגירת חובות

סיוע כלכלי לסגירת חובות – כיום יותר מאי פעם, עומדות לרשות חייבים אפשרויות חדשות לסיוע בסגירת חובות. הודות ליישומו של החוק החדש למחיקת חובות 2020 מביאה עמה תקווה גדולה למשפחות רבות בישראל המנהלות תיק חייבים. כיצד ניתן לקבל הפטר בפשיטת רגל? כאן נסביר את כל התהליך מהבקשה לפשיטת רגל ועד למחיקת החוב ותהליך השיקום הכלכלי.

כסף לסגירת חובות
סיוע בסגירת חובות

סגירת חובות לבנקים כמו גם סגירת חובות לביטוח לאומי לאחר שנים רבות בהן מיררו הרשויות את חייהם של חייבים רבים, נושבת רוח חדשה בתחום האכיפה והגבייה. אט אט החלה לחלחל התובנה הפשוטה. אנשים החיים ברווחה תורמים יותר לכלכלה הישראלית. עיקולים, הגבלות וענישה בסופו של דבר מנציחה את מצבם של החייבים ואינה מאפשרת להם לקום על רגליהם ולחזור לתרום למשק. מתוך תובנה חשובה זו, נגזרת המסקנה כי תהליכים מיטיבים ושיקומיים יותר עבור חייבים, יהיו בסוף בטובתם של כל הצדדים. בזכות כניסתו לתוקף של החוק החדש למחיקת חובות 2020 נפתחה בסימן שיקום כלכלי. כדי ללמוד יותר על כל האפשרויות העומדות לרשותך, אספנו עבורך כמה נקודות שחשוב לדעת בנודע לסיוע בסגירת חובות.

לקחת שליטה על המצב

הלוואה גדולה לסגירת חובות – לפני שנתחיל לגעת בתהליך הבקשה לפשיטת רגל ונבחן את מגוון האפיקים הנוספים להסדרת חובות, חשוב שנקדיש כמה מילים להיבט הפסיכולוגי. בעולם המודרני בו אנו חיים כיום, יש נטייה למדוד את ערך האדם על פי הצלחתו הכלכלית. במידה ואנו מחזיקים בתפיסה הזו, הרי שלחובות כספיים ישנה משמעות אחת בלבד – אנו חסרי ערך. הבושה ותחושת הכישלון עשויה להיות קשה מנשוא והאינסטינקט הראשוני ביותר שלנו עשוי להיות הכחשה והסתרה. הדבר מובן וטבעי, אך חשוב שניאבק בנטייה הזו ונתפוס את המצב בשתי ידיים. אל מול תחושת אובדן השליטה, חשוב שניקח אחריות ונלמד את האפשרויות שלנו היטב. תגובה מהירה תמנע מהמצב להחמיר ותעמיד לרשותנו אפשרויות גמישות יותר.

לכן, במידה ונפתח נגדך תיק בהוצאה לפועל, יש לפנות במהירות לעורך דין המתמחה בתחום כדי לקבל סיוע בסגירת חובות וייצוג מקצועי מול הרשויות.

הלוואה לסגירת חובות למוגבלים – סגירת חובות בהסדר נושים

סגירת חובות הוצאה לפועל
סגירת חובות ללא פשיטת רגל

סיוע כספי לחובות – לפני שנרוץ להגיש בקשה לפשיטת רגל, כדאי לבחון אפשרויות נוספות. על אף היתרונות הרבים בהליך פשיטת רגל והאפשרות לקבל הפטר בפשיטת רגל בקלות רבה מבעבר, חשוב שנזכור כי מדובר בהליך לא נעים, מורכב ורצוף הגבלות. במידה ועומדות לרשותך אפשרויות אחרות שיאפשרו לך לנהל חיים נורמליים, חשוב שנבחן אותן. אחד האפיקים הנפוצים כיום לסיוע בסגירת חובות הוא פניה אל בית המשפט לקבל הסדר נושים.

במידה וסכום חובותיך הכולל הינו עד 34,963 ₪, ניתן להגיש בקשה להסדר נושים בבית המשפט המחוזי באזור מגוריך ולהימנע מפשיטת רגל.

סגירת חובות בהוצאה לפועל – כיצד מקבל בית המשפט את ההחלטה

אישור ההסדר יינתן על פי שיקול דעתו הבלעדי של בית המשפט ותלוי במידה רבה בנסיבות יצירת החוב ובאופן התנהלותך במסגרתו. הקריטריון החשוב ביותר, הוא הבעת מוכנות לפרוע לפחות 30% מסכום החוב. במידה ובאפשרותך לגייס סכום זה, פתרון זה עשוי להתאים לך.

  • בשלב הראשוני ביותר, יפנה החייב באמצעות נציגו אל בית המשפט ויצהיר כי אין ביכולתו לפרוע את חובו וכי הוא מציע לשלם 30% מסכום החוב המאושר, כולל הפרשי הצמדה נכון למועד הגשת הבקשה.
  • לאחר מכן, יפנה בית המשפט אל הכונס הרשמי וימנה נאמן אשר יפקח על ההליך, יעריך את היקף החוב המדויק וילווה אותך ואת נושיך לקראת ההסדר.
  • במידה ותהיה הסכמה של רוב הנושים, המחזיקים יחד לפחות 75% מסכום החוב, יאשר בית המשפט את ההסדר. לנושים שמורה כמובן הזכות לסרב או לדרוש סכום פריעה גבוה מ-30%. כדי לשפר את סיכוייך לזכות בהסדר חובות שניתן לעמוד בו ושיאפשר לך לשקם את מצבך הכלכלי, חשוב לקבל ייצוג על ידי עורך דין מנוסה ומקצועי.

סגירת חובות ללא פשיטת רגל – הפטר לחייב מוגבל באמצעים

סגירת חובות לביטוח לאומי
הלוואה גדולה לסגירת חובות

כסף לסגירת חובות ללא פשיטת רגל – גם לחייבים אשר ביצעו איחוד תיקים והוכרזו כמוגבלים באמצעים, קיימות אפשרויות לקבל סיוע בסגירת חובות מבלי להגיש בקשה לפשיטת רגל. סגירת חובות בהוצאה לפועל – הזכאות להפטר תתקבל במקרים הבאים:

  • לא יתקבל הפטר על חובות שנוצרו בגין אי תשלום דמי מזונות.
  • על החובות להיות בסכום נמוך מ-800,000 ₪, או לכל הפחות חוב שסכומו המקורי לפני קנסות ואגרות היה נמוך מ-400,000 ₪.
  • לחייב אין נכסים הניתנים למימוש כמו בית, רכב, קרנות וחסכונות וכו’.
  • לא הוגשה בקשה להליך חדלות פירעון מטעם הנושים.
  • החייב עמד בלפחות 18 תשלומים במסגרת צו התשלומים שלו בשלוש השנים האחרונות והתנהל בתום לב לאורך ההליך כולו.

עו”ד חדלות פירעון – לאור החוק החדש, כבר לא ניתן לקבל הפטר במעמד זה, אך קיים מסלול מהיר ונוח לעשות זאת במסגרת איחוד תיקים או חדלות פירעון.

הפטר בפשיטת רגל

על אף האסוציאציה הקשה הנובעת מהמונח, כיום יותר מאי פעם הוא עשוי להיות הפתרון הטוב ביותר ולשנות את חייך באופן דרמטי. במידה ותיק החייבים שלך נפתח לאחר כניסתו לתוקף של החוק החדש למחיקת חובות 2020 עשויה להיות שנת החירות שלך. החוק, אשר עבר בשנת 2018, מאפשר לקבל הפטר בפשיטת רגל תוך 18 חודשים ולצאת לחירות כלכלית. במידה ועמדת בצווי התשלומים שלך וסכום חובותיך הינו נמוך מ-150,000 ₪, החוק עומד כיום לצידך. כדי לעבור את ההליך בצורה הטובה והמסודרת ביותר, ייצוג מקצועי על ידי עורך דין המתמחה בתחום פשיטת רגל הוא המפתח.

סיוע בסגירת חובות | סיוע כלכלי לסגירת חובות | הלוואה גדולה לסגירת חובות | סגירת חובות בהוצאה לפועל | סגירת חובות ללא פשיטת רגל | סגירת חובות לבנקים | סגירת חובות לביטוח לאומי | כסף לסגירת חובות | סיוע כספי לחובות | הלוואה לסגירת חובות למוגבלים | הפטר בפשיטת רגל

עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

נקלעת לחובות?
הסדר חובות שיוציא אותך מהבוץ.
עם התאמת פיתרון בול בשבילך!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך
Call Now Button