מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

מה זה חדלות פירעון

חדלות פירעון מה זה

מה זה חדלות פירעון ואיך ניתן להתמודד איתה? חדלות פירעון מה זה כולל מהן האפשרויות ולמעשה  מה זה אומר חדלות פירעון מבחינת השפעה על חיי היום יום שלי? איך מנסחים חדלות פירעון באנגלית וכל המידע הנדרש בפן המשפטי של הליך חדלות פירעון בטקסט המצורף

מה זה חדלות פירעון וכיצד נתמודד עמה?

מה זה חדלות פירעון
חדלות פירעון מה זה

חדלות פירעון 2020 – חייבים רבים אינם יודעים מה זה חדלות פירעון ועשויים להחמיץ הזדמנות חשובה לנהל את חובם ולחזור לשגרה. אז מה זה אומר חדלות פירעון מה זה ומה מטרתה? על כך ברשימה הזו

כל אחת ואחד מאיתנו עשויים במהלך חיינו לצבור חובות. תמיד ניתן להגיע להסדר עם הזוכים ובמידה והעניינים מסתבכים, להגיע להסדר חובות מול רשם ההוצאה לפועל או בית המשפט וליהנות מפריסה נוחה שתאפשר להשיב את החוב במלואו. במקרים מסוימים, אמנם, אנו עשויים להיקלע לקשיים כלכליים שלא יאפשרו לנו לפרוע את חובנו. במקרה כזה, ניתן להגיש בקשה לחדלות פירעון. אם נקלעת לחובות, אינך רואה את הסוף ותהית מה זה אומר חדלות פירעון, ננסה לעשות כאן קצת סדר.

אז מה זה אומר חדלות פירעון בעצם?

חדלות פירעון באנגלית
מה זה אומר חדלות פירעון

חדלות פירעון מוגדרת כמצב בו הסכום הכולל של חובותיו של אדם גבוהים משווי סך כל נכסיו – מהכסף בחשבונות הבנק שלו ועד לנכסי מקרקעין וחפצי ערך כאלו ואחרים. במקרה כזה, לא עומדת לחייב היכולת לעמוד בתנאי צו תשלומים חדלות פירעון סטנדרטי ולפרוע את חובו והוא למעשה מכריז כי אין לו יכולת להשיב את הסכום במלואו.

בוודאי תהית, אם כן, מה זה חדלות פירעון מנקודת מבטם של הנושים. הרי לא סביר שהגורמים שהחלו את התהליך בהוצאה לפועל פשוט יוותרו אל הסכומים המגיעים אליהם. על אף שממבט ראשון הליכי חדלות פירעון עשויים להיתפס כפתרון קל להתחמק מחובות, בפועל, מדובר בהסדר שבטווח הארוך, מיטיב בסופו של דבר עם כל הצדדים. בית המשפט או רשם ההוצאה לפועל עושים מאמצים על מנת לכונן צו תשלומים שישיב לנושים את הסכום הגבוה ביותר שניתן בהתאם ליכולותיו של החייב והחייב בתורו יוכל לשקם את חייו.

לאחר הגשת הבקשה, יבחן אותה הרשם או בית המשפט ובמידה ויימצא לנכון לאשר אותה, יעביר את התיק אל הממונה לחדלות פירעון ושיקום כלכלי. הממונה יעבור על כל נכסיך ויבחן האם ישנן עתודות כלשהן אשר ניתן לעשות בהן שימוש כדי לפרוע את החוב ויעריך את מצבך הכלכלי כדי לספק המלצות לאישור ההליך ולעריכת צו התשלומים. שיתוף הפעולה שלך עם הממונה יקבע במידה רבה את האופן בו ינוהל ההליך שלך.

איך אומרים חדלות פירעון באנגלית?

חדלות פירעון מה זה
מה זה חדלות פירעון

המונח לחדלות פירעון באנגלית יכול לחדד במידה רבה את משמעות המצב ואת ההיגיון העומד מאחוריו. משמעות המושג חדלות פירעון באנגלית הוא Insolvency ובתרגום ישיר לעברית “אי נזילות”. כלומר, מצב בו אין כל סכומים נזילים אשר החייב יכול לעשות בהם שימוש. אחרי הכול, במידה ולאדם אין כל סכום שבאפשרותו לשלם, אין שום צעד ענישה או הגבלה שתשנה את המצב הזה. לכן, נעשה שינוי משמעותי בגישה. אם בעבר רשויות האכיפה היו נוהגות יד קשה וחייבים רבים היו כורעים תחת העומס ללא כל יכולת לשנות את מצבם, כיום נעשים צעדים על מנת לסייע לחייב להחזיר את הסכום שבאפשרותו לעמוד בו ולאחר מכן, מתאפשר לו לשקם את מצבו הכלכלי. בסופו של יום, עסקים ואנשים פרטיים אשר מצבם הכלכלי יציב, תורמים יותר לחברה ולכלכלה ובסופו של דבר, התועלת הכללית היא גדולה יותר.

חדלות פירעון מה זה דורש מאיתנו?

בעבר, הייתה החקיקה סביב הליכי חדלות פירעון מורכבת ומלאת סתירות. החוק החדש שעבר ב-2018, מאפשר להבין מתי ניתן להגיש בקשה לחדלות פירעון מה זה יכלול לאורך התקופה מבחינת ההגבלות וההחזרים ותוך כמה זמן ניתן יהיה להגיש בקשה להפטר.

במידה וחובותיך הינם בסכום הנע בין 50,000-150,000 ₪, ניתן כעת להגיש בקשה לפתיחת תיק חדלות פירעון דרך רשם ההוצאה לפועל מבלי להתנהל כלל מול בתי המשפט. ההליך יהיה מהיר יותר, יעיל יותר ויוכוון לקראת שיקום כלכלי.

ניתן להגיש בקשה באופן עצמאי לחלוטין על ידי מילוי טופס ידני ומסירתו ללשכת ההוצאה לפועל, אך כדי להבטיח שהתהליך יעבור על הצד הטוב ביותר, מומלץ לקבל ייצוג על ידי עורך דין לחדלות פירעון המתמחה בתחום. איש מקצוע בעל ניסיון יוכל ללמוד היטב את נסיבותיך ולסייע לך לקבל את התנאים המיטיבים ביותר בהליך, כדי שגם לאחר קבלת ההפטר יהיה באפשרותך לדרוך על קרקע יציבה ולנהל את חייך באופן אחראי ומיטיב יותר כלכלית.

מה זה חדלות פירעון | חדלות פירעון מה זה | מה זה אומר חדלות פירעון | חדלות פירעון באנגלית

 

עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך
Call Now Button