מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

צו עיכוב יציאה מהארץ הוא סנקציה משפטית המופעלת על ידי בתי המשפט במטרה למנוע מפושע לברוח ממשפט או במקרה של חייב למנוע ממנו להתחמק מתשלום החוב ולברוח לחו”ל. במקרים רבים גם אם אין חשש בריחה, מנסים נושים להפעיל לחץ פסול על החייב ולמנוע מננו אפשרות טיסה לחו”ל למטרות שונות. בדיוק בשביל כך יש עורכי דין הבקיאים בסעיפי החוק ויכולים לבקש ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ. אחד המקרים הנפוצים שהנושים מנסים לעכב את יציאת החייב מהארץ הוא מקרה של חייב שהחובות שלו נתונים תחת איחוד תיקים. במאמר הנוכחי תקבלו את כל המידע אודות איחוד תיקים לפי החוק החדש שנכנס לתוקף ב-2019 וכן אודות ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ. תוכלו גם להתייעץ אתנו.

ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

אם נקלעתם לתסבוכת כלכלית של חובות שאין ביכולתכם לשלם, אתם וודאי יודעים בדיוק על מה אנחנו מדברים. ההגבלות והרדיפה של הנושים אינם מאפשרים להשתכר ובכך לנסות להסדיר לפחות חלק מהחובות. הם גורמים לכם ליפול למצבים נפשיים קשים מנשוא, ולגרום לכם לאבד את התקווה ולשחוק את חוסנכם מהמעט שעדיין נשאר לכם. הנושים יכולים על פי חוק להפעיל סנקציות שונות כנגד בעל חוב, כגון איחוד תיקים בהוצאה לפועל או עיכוב יציאה מהארץ. לפעמים קורה מצב אבסורדי שבו החייב עובד בחו”ל, וכעת הוא מעוכב יציאה ואינו יכול להכניס את המעט שאולי היה מציל אותו. בדיוק בשביל זה יש עורך דין לענייני פשיטת רגל המתמחה בעניינים אלה, הוא מומחה בהגשת בקשת ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ. לאחר ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ תוכלו לצאת מהארץ לצורך עבודה, או לביקור קרובי משפחה בחו”ל (ואולי גם לבקש סיוע כלכלי מקרובי משפחה…). לאחר ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ תוכלו להרגיש מעט יותר חופשיים ולהתחיל לתכנן איך להשתקם כלכלית.

ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ
מומחה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

האם כאשר מאשרים איחוד תיקים יציאה מהארץ היא אפשרית?

מתי יכולים לבקש צו עיכוב יציאה מהארץ נגד אדם מסוים? אחד המקרים למתן צו עיכוב יציאה מהארץ הוא כשחייב מבקש בקשת איחוד תיקים יציאה מהארץ היא חלק מהחוויות שהוא יצטרך לוותר עליהם. שכן כאשר אדם מבקש בקשה לאיחוד תיקים מטיל רשם ההוצאה לפועל מגבלות שונות על החייב, אחד מהם הוא כאמור, איסור על יציאה מהארץ. למרות האמור גם במקרה של איחוד תיקים יציאה מהארץ היא לא כל כך מופרכת. החייב יכול להגיש בקשה לביטול הצו, כמו כן אם העיכוב בוטל, החייב שילם את כל חובותיו, הזוכים מסכימים שהוא ייצא מהארץ, או שהוא קיבל הפטר בפשיטת רגל במקרים אלו ועוד תתאפשר גם במקרה של איחוד תיקים יציאה מהארץ. חשוב לדעת, שגם לאחר ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ יכולים הזוכים לבקש מהרשם להטיל מחדש את ההגבלה על החייב. באופן כללי, מיד כאשר מוגשת בקשת איחוד תיקים ניתן אוטומטית גם צו עיכוב יציאה מהארץ, וזאת כדי למנוע מהחייב אפשרות של בריחה לחו”ל והתחמקות מהחובות. אם לא קיבל הרשם את בקשת האיחוד, לא יוטל צו העיכוב על החייב.

איחוד תיקים יציאה מהארץ
באיחוד תיקים ניתנת צו עיכוב יציאה מהארץ. אך אפשר להסיר

איך עושים איחוד תיקים 2019

אם כבר דיברנו על צו עיכוב יציאה מהארץ באיחוד תיקים והיות וקיימת אי בהירות בנושא, נרחיב מעט על איך עושים איחוד תיקים 2019, חייב שתלויים ועומדים נגדו כמה תיקים בהוצאה לפועל או שנמצא בתוך רשימת אנשים בפשיטת רגל יכול לבקש מרשם ההוצאה לפועל שיאחד את כל התיקים שלו לתיק אחד. המשמעות היא שיהיה לו חוב אחד, כלומר סכום קבוע בתאריך קבוע, והוא יצטרך לעמוד בתשלום אחד בלבד, מה שמקל מאוד עבור אנשים שחייבים כספים כנגד גופים רבים. אולם יש דברים שאי אפשר לכלול בתיק של איחוד תיקים 2019. דמי מזונות למשל לא ניתן להכליל בתשלום החוב האחיד, גם דמי משכנתא ומימוש משכון אינם נכללים בתיק האיחוד. בנוסף, חשוב לדעת כי גם במקרה של איחוד תיקים 2019 לא צריכים הנושים להפסיק את ההליכים המשפטיים והאחרים המתקיימים נגד החייב. גובה התשלום החודשי שנקבע בתיק של איחוד תיקים הוא 3% מסך החובות של החייב, אך עם זאת, רשאי הרשם לקבוע סכום החזרים שונה. תיק האיחוד מתנהל בלשכה המחוזית בה התנהלו רוב התיקים של החייב עד שהגיש את בקשתו.

איחוד תיקים 2019
איחוד תיקים לפי החוק שנכנס לתוקף ב-2019
עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

לשים לב! ניתן לבדוק עיכוב יציאה מהארץ רק כאן לשירותי עורך דין חדלות פירעון ומחיקת חובות,
נא להשאיר פרטים ועו”ד גאון יחזור אליך בהקדם

נקלעת לחובות?
הסדר חובות שיוציא אותך מהבוץ.
עם התאמת פיתרון בול בשבילך!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם

*בכפוף לבדיקת התאמה
פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך
Call Now Button