מאמרים מאת עו"ד לחדלות פירעון ופשיטת רגל

הלוואות לסגירת חובות

הלוואות לסגירת חובות

אתם לחוצים מחובות? חוששים מהסתבכות כלכלית? או שתצטרכו להיכנס להליך פירוק חברה? הלוואות לסגירת חובות יכולות להיות פתרון, אך הן יכולות גם להוות בעיה. כשלוקחים הלוואות לחובות עלולות לצוץ מכשולים משפטיים שיש להיזהר מהם. איך נשמרים מהמכשולים המשפטיים שעלולים לצוץ כתוצאה מהלוואה לסגירת חוב?

הדברים שחשוב לדעת כשלוקחים הלוואות לסגירת חובות

בעקבות המצב הכלכלי יותר ויותר אנשים מוציאים הלוואות בנקאיות או חוץ בנקאיות, אך מחוסר ידע הם עלולים להסתבך לבסוף בתביעות משפטיות. זה נשמע לכם מוכר? אולי גם אתם מתכוונים להוציא הלוואה ולא יודעים ממה צריך להיזהר?

על 3 דברים חשובים שמוציאי הלוואה צריכים להיזהר כדי לא להסתבך עם החוק – במאמר שלפניכם.

מוזמנים לקרוא, ליישם ולשתף.

  1. אם ברצונכם לסגור חוב לבנק עדיף בכל מחיר לעשות הסדר חובות עם הבנק על פני הוצאת הלוואה חדשה. הסדר חובות עם הבנק וכן הסדר חוב בהוצאה לפועל הינו הסדר הפורס את ההלוואה ליותר תשלומים או במקרים פחות שכיחים – הפחתה של סכום החוב עד לסכום של כ-70% מהחוב המקורי. הלוואה חדשה היא חוזה חדש ובדרך כלל, אם אתם נמצאים במצב של חובות, תנאי החוזה של ההלוואה החדשה יהיו מחמירים יותר. מה שאומר שאתם עלולים להסתבך בקלות יתר כשאתם מוציאים הלוואה במצב של חובות.
הלוואות לסגירת חובות
הלוואות לסגירת חובות

אם כן לקחתם הלוואה לסגירת חוב

  1. בין אם הגעתם להסדר חוב ובין אם הוצאתם לבסוף הלוואה, הקפידו שכל הסכם ביניכם לבין פקיד הבנק יהיה מתועד במסמך רשמי וחתום. פעולה זו אמורה להבטיח שהבנק לא יוכל להתנער מהבטחותיו כלפיכם ולא יהיה להם יתרון בעת תביעה משפטית, אם חלילה תסתבכו.
  2. לאור ניסיוננו המר בעניין, כמשרד עורך דין חדלות פירעון, אנו ממליצים בכל פה – בשום אופן ובכל סיטואציה שהיא אל תוציאו הלוואה מהשוק האפור! מרבית ההלוואות מהשוק האפור מסתבכות ומגיעות למצבים קשים וחמורים. אנשים לא מודעים לכך שעדיף למשל להכריז על חדלות פירעון מאשר להתעסק עם השוק האפור. חדלות פירעון היא אמנם קצת משפילה אבל יש בזה יתרון בכך שהחוק מגן עליכם. בשוק האפור אתם כמעט לא מוגנים. זכרו! לא מוציאים הלוואות לסגירת חובות בהוצאה לפועל מהשוק האפור. ובעניין זה חשוב להעיר ולהדגיש פרט שאנשים רבים לא מודעים לכך: הלוואות חוץ בנקאיות הן לא בהכרח שוק אפור. גוף חוץ בנקאי שפועל על פי החוק ניתן לפנות אליו בבקשת הלוואה לסגירת חוב, אם כי ההלוואות שהוא נותן הן יקרות יותר.
הלוואה לסגירת חוב
הלוואה לסגירת חוב

הלוואה לכיסוי חובות – סיכום

יותר ויותר אנשים מוציאים הלוואות בנקאיות או חוץ בנקאיות, אך מחוסר ידע הם עלולים להסתבך לבסוף בתביעות משפטיות. וכמו שיכולתם ללמוד מהמאמר, כדי שלא תסתבכו בשוגג עם החוק, חשוב להעדיף הסדר חוב, לתעד במסמכים כל הבטחה והצהרה של הבנקאי ולא להוציא בשום אופן הלוואה לכיסוי חובות מהשוק האפור. אם כבר הוצאתם הלוואה מהשוק האפור, התייעצו עמנו על מנת לבדוק מה ניתן לעשות בנידון ויש הרבה מה לעשות – ודאי שלא להתייאש מראש. בעיקר בשל כך שבדרך כלל אם הקייס בנוי נכון, השופטים נוטים לטובת החייב בתיקים כגון אלו.

עכשיו תורכם – עד עכשיו הצגנו בפניכם 3 דברים שחשוב לבעלי חובות לדעת בטרם הם מוציאים הלוואה לכיסוי חובות כדי שלא יסתבכו. עכשיו הבמה כולה שלכם. מה תוכלו להוסיף מניסיונכם? איזו פרט הייתם מוסיפים מעבר ל-3 הדברים שהצגנו במאמר? אנא, שתפו אותנו כדי שכולנו נוכל ללמוד ולהתקדם.

הלוואה לכיסוי חובות
הלוואה לכיסוי חובות

הלוואות לסגירת חובות בהוצאה לפועל

הצעד הבא שלכם להוצאת הלוואה לסגירת חובות בהוצאה לפועל ברוגע וללא חשש הוא ליישם את הנאמר לעיל. ואם הסתבכתם צרו אתנו קשר על מנת לתאם פגישת ייעוץ.

ככלל מומלץ לפנות לייעוץ משפטי בטרם הסתבכות כלכלית, העלות היא הרבה פחות וניתן להציל הרבה יותר, ובצורה הרבה יותר דיסקרטית. לא תמיד קופצים מיד לאופציה של חדלות פירעון ויש עוד הרבה פתרונות בדרך. כפי שהזכרנו לעיל, במקרים רבים ניתן להגיע להסדר תשלומים עם הנושים.

אהבתם? שתפו את המאמר עם חברים. רוצים לקבל מאתנו עוד הרבה טיפים מועילים, עצות שוות והדרכה מעשית להלוואות לסגירת חובות או לפירוק חברות? צרו אתנו קשר או חפשו בין המאמרים באתרנו.

הלוואות לסגירת חובות בהוצאה לפועל
הלוואות לסגירת חובות בהוצאה לפועל
עו"ד מישאל גאון
מנהל תיקי המשרד

עו”ד מישאל גאון, מעבר להיות עו”ד וותיק ומשופשף ומומחה מספר אחת במחיקת חובות ולניהול הליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל, כבר זכה לנהל בעברו מספר חברות ועסקים ורכש ניסיון רב במגזר העסקי ובעבודה מול הבנקים וגופים ציבוריים גדולים. עו”ד מישאל גאון, משמש כיום כאוטוריטה בתחומי החדלות פירעון ובמילים אחרות- אין כמעט שופט בארץ שלא מכיר אותו (ואת ‘כאב הראש’ שמתלווה לייצוג המשפטי שלו) או כתב עת מקצועי ומכובד שלא מתהדר במאמר מקצועי פרי עטו.

שאלה? כתבו לנו!

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך
Call Now Button