הממונה על חדלות פירעון ושיקום כלכלי

הממונה על חדלות פירעון מחוז תל אביב

הממונה על חדלות פירעון ושיקום כלכלי יהיה שונה ממחוז למחוז, הממונה על חדלות פירעון מחוז תל אביב היינו אדם אחר מהממונה על ירושלים וכו.. הליכי חדלות פירעון משרד המשפטים – הממונה על חדלות פירעון תיקים ומידע בכתבה.

כמה מילים על הממונה על חדלות פירעון ושיקום כלכלי

הממונה על חדלות פירעון ושיקום כלכלי
הממונה על חדלות פירעון מחוז תל אביב

עקב החוק החדש והגדרת תפקיד הממונה על הליכי חדלות פירעון משרד המשפטים התברך בבעל סמכויות חדש. הממונה על חדלות פירעון ושיקום כלכלי יהיה דמות משמעותית בהליך שלך.

החוק לחדלות פירעון ושיקום כלכלי התשע”ח-2018, יצר תפקיד חדש במשרד המשפטים. הממונה על חדלות פירעון ושיקום כלכלי אמון על תהליך חדלות הפירעון שלך, יעריך את נסיבות יצירת החוב שלך וייקבע האם מצבך תואם לפתיחת ההליך. כדי ללמוד עוד על תפקידו ועל האופן בו כעת באמצעות הממונה על חדלות פירעון תיקים של חייבים זמינים לציבור, אלו כמה נקודות ששווה לגזור ולשמור.

הממונה על חדלות פירעון מחוז תל אביב

הממונה על חדלות פירעון תיקים
הממונה על הליכי חדלות פירעון משרד המשפטים

משרד עו”ד חדלות פירעון

לכל מחוז במדינה הוצב ממונה על חדלות פירעון רלוונטי. על חייבים המנהלים תיקים במחוז תל אביב, יהיה אחראי הממונה על חדלות פירעון מחוז תל אביב, על מחוז ירושלים הממונה על חדלות פירעון מחוז ירושלים וכן הלאה. תפקידו ותחומי אחריותו של הממונה מתחלקים למספר תחומים:

  • מינוי נאמני חדלות פירעון המנהלים תיקי חייבים ולהנחות אותם כיצד לפעול במהלך ההליך.
  • שמירה על מנהל תקין, חוקי ויעיל ככל הניתן של הליך חדלות הפירעון והשיקום הכלכלי, תוך שמירה על איזון מוקפד בין האינטרסים של הנושים ובין מתן הזדמנות לחייב לשקם את מצבו הכלכלי.
  • איסוף נתונים אודות תיקי חדלות פירעון ולרכזם לצרכי מחקר והסקת מסקנות עתידית.
  • לבסוף, ביום יום, במסגרת תפקיד הממונה על חדלות פירעון משרד המשפטים ייעזר בו על מנת לנהל הליכים של חייבים שונים ויתאים את ההגבלות, את צו התשלומים ואת האישורים המיוחדים ככל שהדבר יידרש. במקרים בהם ימצא זאת לנכון, עשוי הממונה להטיל הגבלות חמורות על חשבונות הבנק של החייב ובמקרים אחרים, להתיר לו להמשיך ולנהל את העסק שלו, על פי הנתונים הרלוונטיים.

הממונה על הליכי חדלות פירעון משרד המשפטים

הממונה על חדלות פירעון מחוז תל אביב
הממונה על חדלות פירעון ושיקום כלכלי

הוצאה לפועל – לא כל משפטן נבחר לתפקיד הממונה על חדלות פירעון. מדובר במשרה הדורשת ניסיון רב שנים וידע מקצועי רחב יריעה בתחום הליכי האכיפה והגבייה ובחקיקה הרלוונטית. טווח הסמכויות הנרחב של הממונה דורש היכרות עם תחומי ידע נרחבים. מאחר והוא אמון הן על הבראת חברות והן על סיוע בשיקום כלכלי של יחידים, עליו להיות בקיא היטב באופן פעולתם של תאגידים ועסקים קטנים כאחד, להכיר היטב את המדיניות הרווחת במוסד לביטוח לאומי ושירות התעסוקה ולצבור ניסיון רב בתיקי חייבים רבים. רק כך יהיה באפשרותו לזהות תמיד איזו החלטה תהיה בטובתם של כלל הצדדים.

במסגרת תפקידו, מנהל הממונה על חדלות פירעון תיקים רבים מספור. לאחר כל הגשת בקשה לפתיחת הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי, יהיה הממונה בעל הסמכות למסור את חוות דעתו לבית המשפט ולחוות דעת זו משקל רב. על פיה תקום הבקשה או תיפול. לכן, שיתוף הפעולה והכנות במהלך חקירתו של הממונה היא קריטית לתקינות ההליך.

דרך הממונה על חדלות פירעון תיקים זמינים לציבור

הממונה על הליכי חדלות פירעון משרד המשפטים
הממונה על חדלות פירעון תיקים

בנוסף לסמכויותיו השוטפות של הממונה, מאפשר הגוף הממשלתי החדש שהוקם במסגרת החוק זמינות גבוהה מאי פעם למידע. כעת, כלל המידע אודות תיקי חייבים זמין לציבור בקלות דרך המערכת הממוחשבת. ניתן להיכנס בקלות אל המערכת באתר משרד המשפטים ולבחון האם ישנם תיקי חייבים כנגד מקורבים שונים, או אנשים מולם ניהלת בעבר או בהווה הליך משפטי. מידע זה עשוי להיות בעל ערך רב. נגישות המידע מאפשרת לנושים ולחייבים כאחד לרכוש מידע רב ובעל ערך ולקבל שליטה רבה בהרבה על ההליכים המשפטיים שלהם.

עם זאת, המידע הזמין הוא רק הצעד הראשון. על מנת לעשות בו שימוש נכון, נדרשת בקיאות רבה בז’רגון המשפטי ובמדיניות הרווחת בהליכים מסוג זה. לכן, חשוב שניעזר בגורם מייעץ בעל השכלה משפטית נרחבת שיוכל לספק לנו את כל המידע הנדרש ולפרש את הנתונים שאספנו בצורה הטובה ביותר.

בדרך אל מחיקת חובות ההתנהלות מול הממונה על חדלות פירעון עשויה להיות מאוד לא פשוטה. על מנת להבטיח כי אנו על הנתיב הבטוח אל הליך מיטיב, חשוב שנקבל ליווי נאמן, קשוב ומקצועי שיספק לנו את ההכוונה הנכונה בכל צעד מרגע הגשת הבקשה ועד לקבלת ההפטר המיוחל שיאפשר לנו לפתוח דף חדש בחיינו.

הממונה על חדלות פירעון ושיקום כלכלי | הממונה על חדלות פירעון מחוז תל אביב | הממונה על הליכי חדלות פירעון משרד המשפטים | הממונה על חדלות פירעון תיקים

 

 

עורך דין חדלות פירעון מומלץ במרכז תל אביב מישאל גאון

אודות

למשרד עורכי דין מישאל גאון ייתרון ייחודי בתחום מחיקת החובות הליכי חדלות פירעון-פשיטת רגל והוצאה לפועל. מעבר לכך מייסד המשרד עו”ד מישאל גאון ניהל מספר חברות ועסקים והינו בעל ניסיון רב במגזר העסקי. העבודה  מול הבנקים וגופים ציבוריים וגופים גדולים אחרים מוכרת למשרדנו בכל ערי אזור המרכז ככלל ובראשון לציון בפרט, ואנו מבינים ומכירים את דרכי התנהלותם  ועל האפשרויות העומדות מולם. מדובר על צוות עו”ד לפשיטת רגל שמבין ובקיא בעדיפויות , בגישה, ובדרישות של הגורמים השונים וביניהם הממונה לחדלות פירעון ושיקום כלכלי וזה מאפשר לו לתת שירות טוב יותר ולייצר ערך עצום במחיקת חובות עבורכם לקוחותינו.

צור קשר

מאמרים

פשיטת רגל

חדלות פירעון

שיקום כלכלי

לשיחה מהירה

הכנס טלפון ונחזור אליך בהקדם

Call Now Button
פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום,
אני כאן לרשותך